Aquaman 2 na DC Fandome 2021. Jason Momoa powraca jako superbohater z głębin mórz i oceanów

Filmy/seriale
1546V
Aquaman 2 na DC Fandome 2021. Jason Momoa powraca jako superbohater z głębin mórz i oceanów
Iza Łęcka | 16.10.2021, 22:05

Po sporym sukcesie kasowym pierwszego widowiska poświęconego Aquamanowi stało się jasne, że Warner Bros. nie zrezygnuje z produkcji następnego filmu. Zobaczmy, co twórcy „Aquaman and The Lost Kingdom” przygotowali z okazji tegorocznego DC FanDome.

„Aquaman” zadebiutował w 2018 roku i spotkał się z całkiem przyzwoitym przyjęciem recenzentów, uzyskując 65% pozytywnych opinii na serwisie Rotten Tomatoes oraz 55% na Metacritic. W box office widowisko zarobiło jednak 1,148 mld dolarów, co dało jasno do zrozumienia, że Warner Bros. nie odmówi sobie kontynuacji przygód bohatera. 

Do premiery „Aquaman and The Lost Kingdom” jest jeszcze sporo czasu, bowiem widowisko powinno zadebiutować w grudniu 2022 roku – dlatego też nie wiemy zbyt wiele o fabule następnej produkcji. W zeszłym roku reżyser James Wan zdradził, że nowa historia Arthura Curry'ego będzie nieco poważniejsza i wkroczy na mroczniejszą drogę.

„Cóż, pierwszy film zaskoczył wielu ludzi, prawda? I to częściowo dlatego, że nie byli zaznajomieni z komiksem, który traktuje o tym bardzo szokującym, dziwnym świecie... Ludzie byli zaskoczeni, że nie wyrzuciłem tego wszystkiego i nie zrobiłem mrocznego, ciężkiego filmu. Ale ja nie czułem, że to byłoby odpowiednie dla tego filmu. Czuję więc, że przy drugim filmie łatwiej będzie ludziom zaakceptować to, w jakim kierunku podążamy, ponieważ położyłem już fundamenty” - stwierdził reżyser podczas panelu z okazji DC Fandome 2020.

Jedno jest pewne: ponownie na ekranie zobaczymy Jasona Momoa. W obsadzie produkcji znaleźli się również Amber Heard, Patrick Wilson, Nicole Kidman, Dolph Lundgren, Indya Moore, Temuera Morrison oraz Vincent Regan.

Z okazji DC FanDome 2021 twórcy podzielili się materiałem zza kulis, a następna odsłona przygód Aquamana zapowiada się niezwykle widowiskowo. James Wan potwierdził, że świat superbohatera jest na tyle ogromny, że trzeba wykorzystać jego potencjał i „zabrać widzów w magiczną podróż”.

Źródło: YouTube.com

Komentarze (8)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper