Iza Łęcka Iza Łęcka 13.10.2021 13:01
Heroes of Might and Magic 3
2336V

Heroes of Might and Magic 3 powróci jako planszówka. W przyszłym roku Polacy ruszą z kampanią crowdfundingową

Entuzjaści legendarnej strategii turowej mogą szykować zaskórniaki na propozycję czerpiącą ze świata Heroes of Might and Magic 3. Polskie Archon Studio planuje przygotować grę planszową, która będzie bazować na dobrze znanej rozgrywce.

Heroes of Might and Magic 3 nie trzeba przedstawiać wielu graczom. Tym razem kultowa produkcja powróci w zmienionej formie – planowane jest stworzenie planszówki, która ponownie przeniesie nas do świata „Herosów”. Za projekt i wykonanie odpowiadać będzie Archon Studio, które odniosło już sukcesy przy takich grach jak Dungeons & Lasers, Chronicle X, LOAD and Vanguards of War. Warto jednak dodać, że twórcy będą współpracować ze znaną społeczności fanów artystką Ianą Vengerovą.

Rozgrywka będzie połączeniem eksploracji świata, który powstanie na kafelkach w kształcie heksagonów, oraz szachowego systemu walki. Gracze będą mogli wybierać spośród trzech miast (obecnie ogłoszono Inferno oraz Zamek), a w komplecie znajdzie się 30 szczegółowych figurek przedstawiających słynnych bohaterów.

"W Polsce ta gra była jedną z najbardziej kultowych gier, w jakie graliśmy. W zasadzie każdy dzieciak pod koniec lat 90. grał w Herosów, a my jesteśmy szalenie szczęśliwi, że możemy przekuć naszą dziecięcą miłość w grę planszową bazującą na miniaturach" - mówi Jarosław Ewertowski, prezes Archon Studio.

Twórcy wystartują z kampanią na Kickstarterze – akcja zaplanowana jest na listopad 2022 roku. Oprócz podstawowej wersji produkcji, zespół ma w planach przygotowanie dodatków, które są uwzględniane w celach dodatkowych. Ekipa jednak liczy na spore wsparcie i sygnały zwrotne ze strony społeczności.

"Idąc o krok dalej, chcemy dostarczyć co najmniej 2 kolejne miasta w rozszerzeniach i trzecie miasto w ramach celów dodatkowych. Które to będzie miasto? Decyzja będzie należała do fanów" – zdradził Michał Hartliński, kierownik projektu.

Przypomnijmy, że ostatnio sporym sukcesem okazała się inna polska inicjatywa. Planszówka Wiedźmin: Stary Świat również wystartowała na Kicstarterze i zebrała niemal 19 mln złotych.

Heroes of Might and Magic 3 - gra planszowa - 3

Heroes of Might and Magic 3 - gra planszowa - 1

Heroes of Might and Magic 3 - gra planszowa - 2

Źródło: https://www.boardgamehalv.com/heroes-of-might-and-magic-3-board-game
https://homm3boardgame.com/

Tagi: gra planszowa Heroes of Might and Magic 3 kickstarter planszówka