Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 08.10.2021 10:37
Insurgency Sandstorm z problemami na konsolach. Patch 1.04 wyłącza 4K na PS5 i ma eliminować zawieszanie
731V

Insurgency Sandstorm z problemami na konsolach. Patch 1.04 wyłącza 4K na PS5 i ma eliminować zawieszanie

Insurgency Sandstorm zadebiutowało na konsolach w fatalnym stanie technicznym. Gracze narzekają na ciągłe zawieszanie gry i kiepski framerate. Deweloperzy opublikowali w związku z tym wyczekiwany patch.

Insurgency Sandstorm właśnie dorobiło się patcha 1.04, który jest wyjątkowo ważny dla posiadaczy konsol. Łatka 1.04, która jest już dostępna na PS4 i PS5, a w najbliższych dniach pojawi się też na XOne i XSX, ma bowiem naprawiać największy problem techniczny z tą realistyczną strzelaniną. Chodzi o zawieszanie się tytułu, do którego dochodzi na wszystkich platformach.

Deweloperzy Insurgency Sandstorm twierdzą, że patch 1.04 rozwiązuje problem z zawieszaniem. By osiągnąć ten cel konieczne było "wyłączenie rozdzielczości 4K na PS4 Pro i PS5". Jak twierdzą autorzy jest to tymczasowe rozwiązanie.

Deweloperzy wspominają też w notce dołączonej do patcha 1.04 o naprawieniu wielu innych błędów - chociażby związanych z przyrządami optycznymi broni i wychylaniem się naszej postaci, z glitchami związanymi z wyświetlaniem dymu czy skórkami giwer. Autorzy informują przy tym, że patch 1.04 nie eliminuje bugów związanych z czołganiem postaci, brakiem pewnych efektów dźwiękowych czy wyświetlaniem tekstur w niskiej rozdzielczości. Tymi aspektami ekipa zajmie się w kolejnej łatce.

Insurgency Sandstorm zostało ciepło przyjęte przez recenzentów w wydaniu konsolowym. Gra wyrobiła sobie na Metacritic średnią 8/10. Wygląda zatem na to, że nie wszyscy mają problemy z poważnymi bugami.

Źródło: https://mp1st.com/news/insurgency-sandstorm-update-1-04-patch-notes-released-for-fixes-this-october-8

Tagi: Focus Home Interactive Insurgency: Sandstorm New World Interactive