Koichi Sugiyama nie żyje. Świat gier stracił wybitnego kompozytora muzyki. Square Enix żegna legendę

Gry
693V
Koichi Sugiyama nie żyje. Świat gier stracił wybitnego kompozytora muzyki. Square Enix żegna legendę
Bartosz Dawidowski | 07.10.2021, 12:46

Świat gier stracił jednego z najbardziej zasłużonych i utalentowanych kompozytorów muzyki. Nie żyje Koichi Sugiyama, autor setek pięknych utworów do marki Dragon Quest.

Koichi Sugiyama nie skomponuje już więcej utworów do marki Dragon Quest. Artysta zmarł 30 września 2021 roku, w wieku 90 lat. Square Enix poinformowało, że śmierć twórcy nastąpiła w wyniku wstrząsu septycznego.

Koichi Sugiyama napisał ponad 500 utworów do kolejnych odsłon marki Dragon Quest (ostatnio do świetnego Dragon Quest XI). Unikalna cechą muzyki Sugiyamy było wplatanie do soundtracków klasycznych, orkiestrowych kompozycji, charakterystycznych dla utworów granych w filharmoniach. Takie podejście do tematu muzyki dziś nikogo nie dziwi, ale w latach 80. było przełomowe.

Wiadomo, że ostatnie skomponowane utwory Koichiego Sugiyamy usłyszymy w nadciągającym Dragon Quest XII, które powstaje aktualnie z pomocą technologii Unreal Engine 5.

"Chciałbym złożyć kondolencje przyjaciołom Koichiego Sugiyamy i jego rodzinie. Słowa nie są w stanie wyrazić ogromnego wkładu Koichiego Sugiyamy w narodziny i rozwój serii Dragon Quest.

Dziękuje mu za wszystkie lata pracy i za przepiękne utwory muzyczne, które napisał do naszych gier. Modlę się prosto z serca w intencji jego duszy" - napisał Yosuke Matsuda, prezes Square Enix.

https://youtu.be/j9GpWRYh7SY
https://youtu.be/waH3uNlwMo4

Źródło: https://kotaku.com/dragon-quest-composer-koichi-sugiyama-has-died-1847815597

Komentarze (11)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper