Xbox Game Pass w przeglądarce. Microsoft wdraża nową stronę i ułatwia dostęp do gier

Gry
1275V
Xbox Game Pass w przeglądarce. Microsoft wdraża nową stronę i ułatwia dostęp do gier
Wojciech Gruszczyk | 05.10.2021, 18:12

Microsoft rozpoczął udostępnianie nowej wersji strony głównej marki Xbox i propozycja pozwoli graczom płynnie ogrywać produkcje za pomocą przeglądarki. Fani nie będą potrzebować mocnych PC lub Xboksów, by zagrać w przykładowo Halo Infinite.

Microsoft już wcześniej zapowiedział, że zamierza udostępnić gry z katalogu Xbox Game Pass w przeglądarkach i korporacja realizuje swój plan. Na pierwszych rynkach pojawiła się nowa wersja witryny Xbox.com, która oferuje opcję „Play with Cloud Gaming” – wszystko zmierza w dobrym kierunku, by gracze mogli już wkrótce ogrywać produkcje z biblioteki XGP bez konieczności włączania Xboksów lub mocnych komputerów.

Dalsza część tekstu pod wideo

Nie wszyscy są przekonani do takiej propozycji, jednak trzeba mieć świadomość, że jest to wyłącznie opcja. Phil Spencer już wcześniej podkreślił, że firma nie zamierza zrezygnować z gry na Xboksach lub PC, a po prostu oferuje klientom alternatywę.

Sytuacja jest jednak bardzo ciekawa, ponieważ teraz otrzymamy dostęp do najnowszych produkcji Microsoftu czy też Bethesdy za pomocą różnych urządzeń – nawet słabszy PC lub tablet pozwoli zapoznać się z tytułami, które zadebiutują wyłącznie na najmocniejszych platformach.

Warto również zwrócić, że nowa wersja strony Xboksa coraz bardziej przypomina aplikację. Sprawdźcie również najnowsze gry zmierzające do Xbox Game Pass.

Xbox Game Pass w przeglądarce. Microsoft wdraża nową stronę i ułatwia dostęp do gier

Źródło: https://www.theverge.com/2021/10/5/22710708/microsoft-xbox-web-store-xcloud-cloud-gaming-wishlists-features

Komentarze (65)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper