Mateusz Wróbel Mateusz Wróbel 04.10.2021 16:06
steam
3815V

Steam jednak bez funkcji, która rozwścieczyłaby każdego PC-towca preferującego gry single-player

Valve oznajmiło w oficjalnym komunikacie, że nie będzie wdrażało zmiany uniemożliwiającej pobieranie starszych wersji gier na Steamie.

Pod koniec września mogliśmy usłyszeć o potencjalnych zmianach, które mają zostać wprowadzone do Steama wraz z najbliższą aktualizacją platformy. Dotyczyły one uniemożliwienia uruchamia gier w starszych wersjach, co zdenerwowało wielu graczy - szczególnie tych, którzy w tytułach stworzonych z myślą o trybie single-player korzystają z wszelakich modyfikacji upiększających rozgrywkę.

Jak się okazuje, mimo dodania funkcji do klienta bety Steama, zmuszającej odbiorców do grania w najnowszą wersję interesującej nas gry, nie zostanie ona oficjalnie wprowadzona do platformy Valve. Jak zaznaczyli przedstawiciele firmy, nie mają oni w planach "wyłączenia pobierania starych wersji", co jest bardzo pozytywną informacją.

Nie wiadomo, czy Valve naprawdę nie miało zamiaru od początku wprowadzać takiej zmiany, czy też zauważyli masę negatywnych opinii po zapoznaniu się z betą i postanowili zrezygnować - albo odłożyć na przyszłość - z wdrożenia rzeczonej funkcji do życia Steama.

Źródło: https://gamerant.com/valve-not-disabling-older-versions-steam-games/

Tagi: stare wersje gier Steam Valve