Sony pozwało Huawei za zegarki. Problemem okazuje się nazwa „Gran Turismo”

Gry
2960V
Sony pozwało Huawei za zegarki. Problemem okazuje się nazwa „Gran Turismo”
Wojciech Gruszczyk | 29.09.2021, 14:39

Sony nie zamierza dzielić się skrótem „GT”, który dla japońskiej firmy oznacza „Gran Turismo”, jednak Huawei od dawna używa nazwy do swoich zegarków. Korporacje mierzą się w sądzie z powodu „Watch GT”.

Redakcja Letsgodigital przybliża bardzo ciekawą sytuację związaną z Sony, Huawei oraz zegarkami Watch GT. Jak się okazuje – japoński producent PlayStation ma zastrzeżenia do nazwy smartwatchów, które chińska korporacja chce zarejestrować w Europie. W rezultacie oba podmioty mierzą się w kilku procesach sądowych.

Dalsza część tekstu pod wideo

Wszystko rozpoczęło się w 2015 roku, gdy Huawei Technologies złożyło do Urzędu Unii Europejskiej do spraw Własności Intelektualnej (EUIPO) dwa znaki towarowe: „GT3” i „GT5”. Następnie inne firmy mogły wyrazić swoje zastrzeżenia dotyczące ruchów firmy i tak też się stało – w 2016 roku Sony Interactive po raz pierwszy złożyło odwołanie, a po trzech latach ponownie korporacja zdecydowała się zareagować na ruchy producenta telefonów. Problemem okazuje się czas – w tym czasie na rynku pojawiły się już Huawei Watch GT i Huawei Watch GT 2.

Firmy nie doszły do porozumienia, na początku rację miał Huawei, ale Sony w sierpniu 2021 roku wszczęło nowy pozew i rozpoczęło się śledztwo.

Sytuacja wydaje się bardzo ciekawa, ponieważ Sony nie chce zrezygnować z marki Gran Turismo, która jest określana jako „GT” i firma promuje aktualnie „GT7”, jednak chiński producent nie chce zmienić nazwy swoich smartwatchów.

Huawei na początku tego tygodnia zarejestrowało w brytyjskim Biurze Własności Intelektualnej (UK IPO) kolejne nazwy zegarków: GT3, GT5, GT8 i GT10. Aktualnie wniosek jest rozpatrywany.

Sony pozwało Huawei za zegarki. Problemem okazuje się nazwa „Gran Turismo”

Źródło: https://nl.letsgodigital.org/wearables-smartwatches/huawei-watch-gt3/

Komentarze (110)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper