Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 27.09.2021 19:18
PS5 i PS Now
789V

Gry z PS5 mogą wkrótce trafić do PS Now. Sony patentuje technologię

Japończycy będą wkrótce świętować pierwszą rocznicę PS5, ale produkcje z PlayStation 5 są nadal niedostępne w PS Now. Sytuacja może się jednak wkrótce zmienić, ponieważ producent opatentował technologię, która powinna zaoferować kolejnym graczom przygody dostępne wyłącznie na aktualnej generacji PlayStation.

Sony i Microsoft podchodzą zupełnie inaczej do chmury. Korporacja z Redmond chce oferować wszystkie swoje gry przez Xbox Game Pass Ultimate, więc z pozycjami zapoznamy się także na urządzeniach mobilnych, ale Sony przynajmniej aktualnie nie zdecydowało się na wrzucenie do PS Now pozycji z PlayStation 5.

Sytuacja może zmienić się już wkrótce, ponieważ najnowszy patent zatytułowany „Ultra High-Speed Low-Latency Network Storage” potwierdza trwające prace nad wrzuceniem ekskluzywnych produkcji z PS5 do PlayStation Now.

Według opisu technologii, Sony chce wykorzystać wiele dysków NVME, które zostaną połączone w jedną sieć, by za ich pomocą przesyłać do graczy najnowsze produkcje. Opracowywany system ma zawierać taką samą zawartość (produkcje) na różnych dyskach i pozwoli wykorzystać możliwości SSD, by przykładowo gry ładowały się szybciej.

W informacjach patentu pojawiają się specyficzne wymogi, które są związane z tytułami tworzonymi wyłącznie na PS5, co pozwala sugerować, że Sony zbliża się do rozbudowy katalogu PlayStation Now.

Źródło: https://www.dualshockers.com/ps5-games-on-ps-now-may-soon-be-a-reality/

Tagi: PlayStation 5 ps5 sony SSD