Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 27.09.2021 10:53
DDaily: Samsung odwołuje premierę Galaxy S21 FE w związku z niedoborami komponentów
1110V

DDaily: Samsung odwołuje premierę Galaxy S21 FE w związku z niedoborami komponentów

Nie mamy dobrych wieści dla osób wyczekujących smartfonowych nowości od Samsuna. wygląda na to, że koreański koncern nie przeprowadzi w październiku wydarzenia Galaxy Unpacked.

Według serwisu DDaily z Południowej Korei Samsung już podjął decyzję w kwestii odwołania kolejnego wydarzenia Galaxy Unpacked, które miało odbyć się w połowie października. Na rzeczonej imprezie firma miała ujawnić swój najnowszy smartfon: model Galaxy S21 FE. Według DDaily Samsung zdecydował się nie ujawniać w tym roku tego urządzenia.

Odwołanie wydarzenia ma związek z poważnymi niedoborami półprzewodników i innych komponentów elektronicznych, potrzebnych do produkowania high-endowych smartfonów. Firma ma mieć duży problem z zaopatrzeniem się w układy Snapdragon 888, które - według plotek - miałyby znaleźć się pod obudową modelu S21 FE. Drugi czynnik, który zaważył na decyzji Samsunga to dobra sprzedaż znanego już modelu Galaxy Z Fold 3. Koreańska firma chce się w takiej sytuacji skoncentrować na dalszym promowaniu Galaxy Z Fold 3.

Wieści od DDaily są bardzo prawdopodobne Już teraz, w przypadku Galaxy Z Fold 3, Samsung ma problemy z zapewnieniem wystarczających dostaw towaru do sklepów.

Źródło: https://wccftech.com/samsung-reportedly-cancels-octobers-galaxy-unpacked-2021-and-the-galaxy-s21-fe

Tagi: