Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 24.09.2021 15:02
Lumencraft
516V

Lumencraft trafi w gust fanów Alien Breed. Zwiastun szykuje graczy na bitwy z hordami wrogów

2Dynamic Games i Star Drifters pracują wspólnie nad tytułem, który trafi w gust sympatyków Alien Breed, ale deweloperzy nie ukrywają, że czerpią także garściami z fantastycznego Darkwood. Lumencraft łączy obie produkcje i chce zapewnić wymagającą rywalizację z taktycznymi i survivalowymi elementami.

Lumencraft to pierwsza własna produkcja studia 2Dynamic Games, które postanowiło nawiązać współpracę ze Star Drifters, by wspólnie przygotować „podziemną strzelankę”. Akcja gry przeniesie śmiałków do 2221 roku, gdzie dokładnie od ponad 200 lat powierzchnia planety nie nadaje się do życia. Niedobitki muszą walczyć o przetrwanie, ale w tym miejscu pojawiły się kolejne problemy – brak elektryczności, dostępu do światła słonecznego oraz potwory.

Na szczęście ludzie odkryli „Lumen”, czyli kryształ o ogromnym potencjale energetycznym i jest ostatnią nadzieją dla wymierającej cywilizacji. Minerał może zwiększyć szansę na przetrwanie, więc ekipa Zwiadowców-górników udaje się w głąb ziemi, by przekopać się przez ziemię i zbierać jak najwięcej Lumenu.

Kuba Wójcik ze Star Drifters skomentował współpracę następującymi słowami:

„Star Drifters niezwykle sobie ceni kreatywne produkcje, które dokładają świeże pomysły do gatunków, które znamy i kochamy. Współpraca z tak utalentowaną ekipą jak 2Dynamic pozwala nam być częścią niezwykle ekscytującego projektu z bardzo zaawansowaną i oryginalną technologią”

Kilka słów dodał również Paweł Mogiła, Lead Software Architect z 2Dynamic Games:

„Dzięki współpracy ze Star Drifters zyskaliśmy multum dodatkowych możliwości, aby jeszcze lepiej rozwinąć nasz innowacyjny projekt Lumencraft. Poprzez wspólne działania możemy się skupić na aspekcie kreatywnym produkcji i liczyć na mocne wsparcie w nowych, mniej znanych dla nas obszarach. Liczymy na to, że razem stworzymy świetną grę, która dotrze do szerokiego grona fanów gier akcji”

Poznajcie cechy główne Lumencraft:

  • Dynamiczny system oświetlenia i fizyki wraz z całkowitą destrukcją otoczenia
  • Realistyczna symulacja świata
  • Mroczna atmosfera wykreowana przez zmyślną architekturę dźwięku oraz unikatowy system oświetlenia 2Dynamic
  • Rozgrywka polegająca na obronie podziemnej bazy w bezpośrednich starciach za pomocą całego szeregu rozmaitych wieżyczek
  • Drzewko rozwoju technologii, które daje silne poczucie postępu
  • Niezwykle satysfakcjonująca mechanika podziemnych przekopów

Lumencraft wypróbujemy w trakcie Steam Next Festival już 1 października, ponieważ w tym dniu zostanie udostępnione demo. Następnie tytuł trafi do Wczesnego Dostępu. Twórcy podkreślają, że w pierwszej kolejności produkcja zadebiutuje na komputerach osobistych, więc możemy także oczekiwać wydania Lumencraft na konsolach.

Źródło: Informacja prasowa: bettergamingagency

Tagi: Lumencraft trailer zwiastun