Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 15.09.2021 15:56
Diablo II: Resurrected zmiany
3087V

Diablo 2 Resurrected może otrzymać nową zawartość. Twórcy mają ciekawe plany

Diablo 2 Resurrected zmierza na rynek i choć będzie to wyłącznie odświeżony klasyk, to produkcja może zostać rozbudowana. Twórcy mają ciekawe plany dotyczące gry, ale wszystko zależy od premiery i opinii społeczności.

W ostatnich dniach jesteśmy karmieni kolejnymi zwiastunami z Diablo 2 Resurrected i premiera gry odbędzie się już za osiem dni, więc deweloperzy dosłownie odkrywają ostatnie karty związane z odrestaurowaną produkcją. Redakcja Game Rant miał okazję spotkać się z deweloperami pozycji, którzy nie ukrywają, że odświeżone Diablo może zostać rozbudowane.

Pytanie: Czy przy Diablo 2: Resurrected zastanawialiście się nad tym, aby zachować główną mechanikę gry w nienaruszonym stanie, ale jednocześnie znaleźć sposób na dodanie nowych przeciwników lub nowych przedmiotów? Rzeczy, które dodadzą coś więcej bez zmiany głównego doświadczenia?

Blizzard (Rob Gallerani i Michael Bukowski): O, tak. Zdecydowanie nie mogliśmy się doczekać tego typu rzeczy. Mnóstwo elementów, które nie zmieniłyby niczego fundamentalnie, ale które można by po prostu dorzucić. Chcieliśmy zbudować mocne fundamenty, zanim zaczniemy uderzać w kolejne warstwy [gry]. Zdecydowanie mamy wiele pomysłów, ale teraz upewniamy się, że mamy właściwą pozycję. Odblokowaliśmy całą zawartość związaną z rozgrywką rankingową (drabinki) i możemy to robić zarówno w trybie dla pojedynczego gracza, jak i bez rankingów. Zobaczymy, co się stanie, gdy gra wejdzie na rynek, jeśli chodzi o balansowanie, nowe przedmioty itp.”

Rob Gallerani (dyrektor kreatywny) i Michael Bukowski (szef projektu) jeszcze nie potwierdzają nowych elementów, ale najwidoczniej sporo w tym wypadku zależy od opinii publiki. Jeśli fani ciepło przyjmą pozycję i pewnie gra zyska odpowiednią publikę, to deweloperzy mogą otrzymać zgodę na przygotowanie nowości.

Vicarious Visions przynajmniej na początku zajęło się stworzeniem odpowiednich podstaw, by Diablo 2 Resurrected oferowało oczekiwane doświadczenie, a dopiero mając mocne „fundamenty” zespół może badać kolejne ruchy i rozbudować grę.

Źródło: https://gamerant.com/diablo-2-resurrected-post-launch-content/

Tagi: Activision Blizzard Blizzard Entertainment Diablo II: Resurrected