Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 13.09.2021 17:44
LittleBigPlanet koniec serwerów
2505V

Sony zamyka serwery gier z serii LittleBigPlanet. Wydawca chce „chronić społeczność”

Wielkie problemy gier z serii LittleBigPlanet nie zostaną rozwiązane w oczekiwany przez graczy sposób. Sony i deweloperzy potwierdzili, że starsze produkcje z uniwersum stracą dostęp do serwerów, by firmy mogły chronić fanów IP.

O problemach LittleBigPlanet informowaliśmy już w marcu oraz maju. Gry z cenionej serii Sony były atakowane przez hakerów i w końcu otrzymaliśmy komunikat, który jednak nie będzie pozytywną informacją dla wielu fanów.

LittleBigPlanet, LittleBigPlanet 2, LittleBigPlanet 3 (PS3) i LittleBigPlanet (PS Vita) utraciły dostęp do serwerów i już nigdy infrastruktura nie zostanie włączona. Jednocześnie udało się zaktualizować LittleBigPlanet 3, by gracze mogli otrzymać dostęp do wszystkich 10 milionów poziomów, jednak zawartość będzie dostępna wyłącznie na PlayStation 4.

Sony zdaje sobie sprawę, że wiadomość będzie rozczarowaniem dla wielu graczy, ale jest to podobno jedyna opcja, by chronić społeczność:

„Chcielibyśmy przeprosić za przedłużony czas przerwy w działaniu serwerów LittleBigPlanet i chcemy podziękować wszystkim za cierpliwość. Nie mamy wątpliwości, że ta wiadomość będzie rozczarowaniem dla wielu z Was, ostatecznie jest to najlepszy sposób na ochronę społeczności LittleBigPlanet i pomoc w zapewnieniu, że nasze środowisko online pozostaje bezpieczne”.

Sytuacja jest zaskakująca z jednego powodu – ataki DDoS na serwery LittleBigPlanet miały zwrócić uwagę wydawcy, by ten zaczął poważnie traktować markę i zadbał o nową przygodę. Jak się jednak okazuje... Fani dosłownie zniszczyli zabawę całej społeczności, a deweloperzy już nie mają czego ratować.

Źródło: https://www.eurogamer.net/articles/2021-09-13-without-warning-sony-shuts-down-online-for-older-littlebigplanet-games-to-protect-the-littlebigplanet-community

Tagi: LittleBigPlanet PS4 serwer Sony