Igor Chrzanowski Igor Chrzanowski 12.09.2021 15:30
Steam Pobieranie
1733V

Steam wprowadza ważne zmiany! Przebudowany system pobierania ma ułatwić nam korzystanie ze sklepu Valve

Pojedynek pomiędzy Steamem od Valve a Epic Games Store nabiera rumieńców z każdym kolejnym miesiącem, dając nam jako graczom najlepsze możliwe korzyści między innymi w postaci solidnego rozwoju skostniałem platformy Gabena.

Zanim na rynku pojawił się Epic Games Store, ekipa Valve jakoś niespecjalnie kwapiła się do rozwijania swojego wielkiego sklepu, rozsiadając wygodnie w fotelu niekwestionowanego hegemona.

Skutkowało to tym, że interfejs Steama był bardzo archaiczny, przestarzały i miejscami dość nieczytelny, a na domiar złego brakowało mu paru dość istotnych funkcjonalności. Na szczęście tam gdzie pojawia się konkurencja, tam firmy zabierają się do ostrej walki o klientów. Najpierw Gaben naprawił stronę naszych bibliotek, potem dodał istotne zmiany w regulaminie, aby wydawcy nie nabierali ludzi na swoje marne oszustwa, zaś teraz w końcu przebudowano stronę pobierania.

Od teraz jej wygląd prezentuje się znacznie bardziej nowocześnie, a oprócz tego dodano do niego kilka ważnych opcji. Teraz zobaczymy nie tylko ile gry nam się pobrało, ale także jak idzie jej bezpośrednia instalacja na dysku. Ulepszony został także podział na te zakończone i zaplanowane instalacje, abyśmy mogli się w nim dużo łatwiej odnaleźć.

Steam pobieranie

Ciekawie prezentuje się też Menadżer zawartości, który ładnie zbiera wszystkie steamowe dane w jednym miejscu i ukazuje nam ile jakiej zawartości mamy na dysku - mamy podział na gry, DLC, modyfikacje oraz inne elementy niezwiązane z grami. To bardzo ważny krok na przód względem tego co było, a możemy się spodziewać, że Gaben szykuje już kolejne usprawnienia z gatunku Quality of Life.

Steam zarządzanie dyskiem

Tagi: aktualizacja pc sklep steam Valve