Shang-Chi jednym z najwyżej ocenianych filmów na bazie komiksów. MCU dostarczyło niespodziewany hit

News
1524V
Shang-Chi jednym z najwyżej ocenianych filmów na bazie komiksów. MCU dostarczyło niespodziewany hit
Kajetan Węsierski | 12.09.2021, 11:30

Choć na debiutujący niedawno film z Marvel Cinematic Universe czekało niewiele osób (w porównaniu do kolejnych), to okazuje się, iż jest on niespodziewaną perełką. 

Rok 2020 był dla Marvel Cinematic Universe prawdziwym przestojem, co było oczywiście sporym ciężarem dla fanów wielbiących ekranizacje komiksowych przygód. W tym jednak wszystko ruszyło z kopyta. Za nami już trzy seriale oraz dwa filmy, a kolejne wciąż przed nami. Szczególnie głośno jest jednak obecnie o filmie "Shang-Chi", który zadebiutował zaledwie tydzień temu. 

Skąd tak wielkie poruszenie? Cóż, okazało się, iż produkcja jest jedną z najlepiej (obecnie rządzi pod tym względem) przyjętych produkcji Kinowego Uniwersum Marvela, jakie mogliśmy do tej pory oglądać. W zasadzie jest najlepiej ocenianym filmie na podstawie komiksów w historii kina w popularnym serwisie Rotten Tomatoes. Wśród 271 recenzji aż 92% jest pozytywnych. Jeśli chodzi o widzów jest jeszcze lepiej - na pod 10 000 oddanych głosów, aż 98% to te na plus

W naszej recenzji nie było jednak tak kolorowo - Jędrzej ocenił produkcję znacznie mniej pozytywnie (tekst znajdziecie w tym miejscu). Koniecznie dajcie natomiast znać, jak Wy zapatrujecie się na najnowsze dzieło od MCU. Daliście się porwać wizji azjatyckiego kina od Disneya czy podchodzicie do tematu bardziej na chłodno i doszukaliście się wad w filmie? Czekamy na Wasze opinie! 

Źródło: https://comicbook.com/marvel/news/shang-chi-ten-rings-highest-rotten-tomatoes-audience-score-mcu/

Komentarze (32)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper