Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 07.09.2021 12:07
Rustler. Średniowieczne GTA z Polski z pierwszymi wynikami sprzedaży. Już zwróciły się koszty produkcji
1280V

Rustler. Średniowieczne GTA z Polski z pierwszymi wynikami sprzedaży. Już zwróciły się koszty produkcji

Rustler, czyli "Grand Theft Horse", może i nie zachwyca uzyskaną średnią ocen, ale produkcja i tak cieszy się sporym zainteresowaniem.

Przekłada się to już teraz na wyniki sprzedaży. Twórcy Rustlera ogłosili , że wpływy po premierze gry pokryły już koszty stweorzenia tytułu nazywanego przez niektórych "Grand Theft Auto" (ze względu na podobieństwa do GTA 2). Koszty stworzenia i marketingu gry zamknęly się w kwocie 1,95 mln zł. Zwrot kosztów produkcji Rustlera uzyskano już w 3 dni od premiery (193 dni po starcie wersji Early Access). Rustler według oficjalnych informacji rozszedł się już w nakładzie 25 tysięcy kopii na PC.

Sama gra nie cieszy się specjalnie pozytywnymi ocenami (średnia na Metacritic to 6,9/10). Na Steam grze idzie trochę lepiej, niż w tekstach dziennikarzy. Na platformie Valve tytuł dorobił się 79% pozytywnych recenzji od użytkowników, którzy kupili ten tytuł.

Rustler jeszcze dzisiaj, przez najbliższe 7 godzin można kupić na Steam w promocji. Po rabacie 30% gra warszawskiego studia Jutsu Games kosztuje 63 zł.

Źródło: https://polskigamedev.pl/rustler-jest-juz-na-swoim-zwrocily-sie-koszty-produkcji/

Tagi: Games Operators / Modus Games Jutsu Games Rustler (Grand Theft Horse)