Infinity hitem Kickstartera. Game Boy Color otrzyma nową grę

News
691V
Infinity hitem Kickstartera. Game Boy Color otrzyma nową grę
Iza Łęcka | 01.09.2021, 11:58

Pierwotnie Infinity było rozwijane w latach 1999-2001, lecz nigdy nie doczekało się premiery. Znaleźli się jednak deweloperzy, którzy planują dokończyć prace nad grą i doprowadzić do jej debiutu. Produkcja będzie dostępna nie tylko w formie cyfrowej, ale znajdzie się również na półkach kolekcjonerów.

Na początku 2021 roku zapowiedziano wznowienie prac nad Infinity, które w latach 1999-2001 było tworzone przez studio Affinix Software. Deweloperzy natrafili jednak na problemy wydawnicze, a także zostali zaskoczeni premierą nowej konsoli Nintendo (Game Boy Advance).

5 lat temu w sieci pojawił się niedokończony ROM, który zachęcił Incube8 Games i Retro Modding do zajęcia się projektem. Wznowiono prace nad taktycznym RPG-iem, pomysł trafił na Kickstarter i okazał się prawdziwym hitem.

Twórcy potrzebowali zaledwie 48 tysięcy zł na stworzenie produkcji, natomiast otrzymali już przeszło 816 tysięcy zł. Ponad 2280 entuzjastów retro zwróciło uwagę na tytuł i postanowiło wesprzeć intrygującą inicjatywę.

Co jednak ciekawe, gracze będą mogli sięgnąć nie tylko po cyfrowe wydanie (ROM), ale również otrzymają możliwość kupienia pudełkowego wydania kartridżu. Autorzy zapowiedzieli już przygotowanie portu na Steam – był to jeden z progów, który udało się osiągnąć.

Yuzo Koshiro, czyli kompozytor znany ze Streets of Rage i Etrian Odyssey, potwierdził, że został zaangażowany do projektu:

Infinity opowie historię dwóch zwaśnionych narodów, które niechybnie zmierzają ku wojnie, a konflikt podsycany jest przez pradawne, niszczycielskie zło. Pozycja zapewni 8-bitową grafikę, „innowacyjny, taktyczny system walki”, szczegółowy świat z ponad 50 lokacjami do eksploracji, możliwość przełączania się między trybami walki, bogatą i złożoną fabułę, około 20 godzin rozgrywki, 6 grywalnych postaci i rozbudowany scenariusz (ponad 3 000 linii dialogowych i 20 000 słów).

Źródło: https://www.nintendolife.com/news/2021/08/the_legendary_yuzo_koshiro_will_be_contributing_music_to_lost_game_boy_color_rpg_infinity

Komentarze (5)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper