Iza Łęcka Iza Łęcka 31.08.2021 08:16
Microsoft Flight Simulator - Huragan Ida
3352V

Microsoft Flight Simulator zdumiewa. Gracze pokazują huragan Ida w produkcji

Microsoft Flight Simulator wykorzystuje informacje z rzeczywistości, by przedstawić aktualny stan pogody na świecie, dzięki czemu wielu graczy po raz kolejny postanowiło sprawdzić równie efektowne, co przerażające zjawisko jakim jest huragan. Sprawdźcie, jak prezentuje się Ida.

Wczoraj huragan Ida osłabł i został sklasyfikowany w kategorii burzy tropikalnej, dlatego rozpoczęła się akcja poszukiwawcza oraz ratunkowa. Ponad 25 tysięcy ludzi i 5200 funkcjonariuszy Gwardii Narodowej ruszyło z pomocą mieszkańcom Luizjany, Missisipi, Teksasu oraz Alabamy.

Dramatyczne warunki pogodowe w Stanach Zjednoczonych ponownie skłoniły graczy do przekonania się, jak Microsoft Flight Simulator poradzi sobie z przedstawieniem huraganu. Pozycja zapewnia unikalną możliwość sprawdzenia, jak wskazane zjawisko wygląda z bliska i w jaki sposób oddziałuje na podróże samolotem – tytuł Asobo Studio odtworzy ze sporą dokładnością wszelkie zachodzące w ramach huraganu czy burzy zdarzenia, natomiast zobaczenie żywiołu chociażby na ekranie monitora jest nie lada gratką dla entuzjastów tego typu wrażeń.

Nie jest to pierwszy raz, kiedy sympatycy wirtualnych lotów przemierzali w przestworzach tereny, w których dochodziło do intensywnych zjawisk atmosferycznych – w zeszłym roku próbowano przemieścić się w okolice huraganu Laura. Użytkownikom udaje się uchwycić wiele emocjonujących momentów, jak chociażby obraz błyskawicy czy wnętrze huraganu. 

Poniżej możecie zobaczyć, jak Ida wygląda w Microsoft Flight Simulator.

Źródło: https://screenrant.com/microsoft-flight-simulator-players-track-hurricane-ida/
https://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-huragan-ida-uderzyl-w-usa-wielka-akcja-poszukiwawczo-ratowni,nId,5452211#crp_state=1

Tagi: Asobo Studio Microsoft Flight Simulator Xbox Game Studios