Roger Żochowski Roger Żochowski 27.08.2021 15:43
LEGO Mario można już sprawdzić w drugim, oficjalnym sklepie duńskiej marki w Polsce
1013V

LEGO Mario można już sprawdzić w drugim, oficjalnym sklepie duńskiej marki w Polsce

LEGO Mario to seria, która zarówno dla Nintendo jak i samego LEGO okazała się bardzo udanym projektem, a niedawno na rynek trafiły nowe zestawy z Luigim, które mieliśmy okazję recenzować. Jeśli ktoś chciałby własnoręcznie sprawdzić jak to wszystko działa, ma teraz taką możliwość.

Mieliśmy okazję uczestniczyć w otwarciu drugiego, oficjalnego sklepu LEGO w Polsce, który znajduje się w centrum handlowym Galeria Mokotów w Warszawie. W przybytku znalazła się między innymi specjalna ekspozycja prezentująca zestawy LEGO Mario złożone w jedną planszę. Klienci mogą własnoręcznie sprawdzić, jak to wszystko działa i pobawić się interaktywnymi figurkami Mario i Luigiego przed ewentualnym zakupem.

Otwarcie drugiego sklepu LEGO

W sklepie znajduje się też Syrenka Warszawska, wykonana z 15 tysięcy klocków!

Do stworzenia konstrukcji użyliśmy ponad 15 000 klocków LEGO, a budowa zajęła nam ponad 220 godzin. W złożenie figury zaangażowanych było 15 osób.

- powiedział AFOL (Adult Fan of LEGO) Bartłomiej Huetter, który wraz z Rafałem Piaskiem odpowiada za projekt i wykonanie. 

Otwarcie sklepu LEGO

Oprócz Syrenki i ekspozycji z Mario znajdziemy tu również inne, złożone zestawy LEGO choćby z takich serii jak City, F.R.I.E.N.D.S, Minecraft czy Creator. Salon zajmuje powierzchnię 200 mkw, a klientów wita podświetlony i obracający się statek z Gwiezdnych Wojen - Republic Gunship.

Niespełna trzy miesiące od otwarcia pierwszego sklepu detalicznego marki LEGO w Polsce, z dumą otwieramy kolejny. Dzięki temu, możemy jeszcze bardziej zbliżyć się do naszych fanów. Nowy sklep został przygotowany według nowej aranżacji, łączącej unikalne doświadczenia cyfrowe i fizyczne.

- powiedziała na otwarciu sklepu Justyny Ciępka, General Manager LEGO na Polskę, Ukrainę. Trzeba przyznać, że jest to dość śmiały ruch w dobie pandemii i zagrożenia kolejnym lockdownem, który miejmy nadzieję nie nastąpi. 

Bardzo ciekawa jest w sklepie specjalna ścianka z klockami, czyli tzw. Studio Personalizacji. Umieszczono w nim pojemniki z różnymi rodzajami klocków, które możemy zakupić po zapełnieniu małego bądź dużego kubła.

Lego mario sklep

Poza tym nie brakuje też ciekawych ekspozycji wraz ze specjalnymi szkłami powiększającymi, które pozwalają lepiej dostrzec detale. W sklepach LEGO pojawiają się też często limitowane zestawy dostępne przez jakiś czas tylko i wyłącznie w oficjalnych salonach marki LEGO. Z okazji otwarcia sklepu przygotowano dla odwiedzających również wszelakie promocje, a pierwsze 150 klientów mogło nawet zdobyć miniaturową wersję wspomnianej syrenki.

Tak jak jednak wspomniałem we wstępie – jeśli ktoś jest z Warszawy i zastanawia się nad zakupem zestawów w serii LEGO Mario, w salonie można skonfrontować swoje oczekiwania z rzeczywistością i po prostu zobaczyć jak to wszystko funkcjonuje. 

Tagi: LEGO lego mario sklep