Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 27.08.2021 10:09
Schumacher na zwiastunie. Film Netflixa powstał przy udziale rodziny siedmiokrotnego mistrza Formuły 1
723V

Schumacher na zwiastunie. Film Netflixa powstał przy udziale rodziny siedmiokrotnego mistrza Formuły 1

Wiemy już, że "Schumacher" ma być jedną z ważniejszych, oryginalnych produkcji Netflixa we wrześniu. Obraz opowiadający o siedmiokrotnym mistrzu Formuły 1 doczekał się już pierwszego trailera.

"Schumacher" to film dokumentalny opowiadający o jednym z najlepszych zawodników w historii Formuły 1. W obrazie zobaczymy rzadkie i niepublikowane wcześniej materiały wideo z udziałem Michaela Schumachera. Netflix informuje, że dokument powstał przy udziale rodziny siedmiokrotnego mistrza świata, który jest również posiadaczem wielu rekordów Formuły 1 - m.in najszybszych okrążeń w historii oraz liczby wyścigów wygranych w jednym sezonie (w 2004 roku Schumacherowi udało się wygrać ich aż 13).

W 2013 roku Michael Schumacher upadł i uderzył głową w kamień podczas zjazdu na nartach we francuskich Alpach. Mężczyzna przeżył ciężki uraz i do dzisiaj znajduje się pod ścisłą opieką swojej rodziny. Temat stanu zdrowia Schumachera zostanie również poruszony w dokumencie Netflixa. W filmie zobaczymy wywiad z żoną legendarnego zawodnika F1, która opowiedziała o jego walce o przeżycie po wypadku w 2013 r.

"Schumacher" trafi do oferty Netflixa 15 września 2021 r. 

Źródło: https://www.news.com.au/sport/motorsport/formula-one/michael-schumachers-wife-reveals-how-f1-legend-is-facing-his-health-battle/news-story/546b61a8dde0fa927520dd4315a6d2ec

Tagi: F1 film film dokumentalny Netflix