Iza Łęcka Iza Łęcka 27.08.2021 10:28
Myst - Xbox Game Pass i Xbox Series X|S
2279V

Myst już dostępny w Xbox Game Pass. Zobaczcie porównanie i gameplay z Xboksów Series X|S

Na konsolach dwóch generacji Microsoftu zadebiutował Myst. Produkcja od premiery znalazła się w Xbox Game Pass, powinna jednak zwrócić szczególną uwagę sympatyków całej cenionej serii. Zobaczcie gameplay i porównanie.

Myst (remake) to najnowsza propozycja dla klientów Xbox Game Pass – gra zadebiutowała na Xboksach Series X|S, Xboksie One, natomiast wcześniej ukazała się na komputerach osobistych. W odświeżonej pozycji Cyan Worlds powinniśmy spodziewać się nowoczesnej oprawy, jednak gameplay jest bardzo klasyczny i ponownie zaoferuje wymagające łamigłówki.

W sieci udostępniono niezwykle interesujące porównanie, na którym zestawiono najnowsze Myst z oryginalną wersją oraz pozycjami wydanymi w późniejszym czasie – od 1993 do 2021 roku. Na rynku znalazło się już pięć odsłon tej konkretnej gry, a materiał pokazuje, jak zmieniała się poprzez lata. Co ciekawe, najnowsze odświeżenie zostało stworzone na silniku Unreal Engine, natomiast wcześniejszy remake z 2014 roku wykorzystywał technologię Unity.

Na filmie zobaczycie zestawienie Myst (1993), Myst Masterpiece Edition (1999), realMyst (2000), realMyst Masterpiece Edition (2014) oraz Myst (2020/2021).

Produkcja debiutująca właśnie na Xboksach i PC jest tak naprawdę wersją z ubiegłego roku – w tym czasie tytuł miał premierę na Oculus VR.

Źródło: YouTube.com

Tagi: Cyan Worlds Myst (remake) pc Xbox Game Pass Xbox One Xbox Series X|S