Netflix i gry tylko w Polsce! Darmowe produkcje dla klientów platformy

Gry
8804V
Netflix i gry tylko w Polsce! Darmowe produkcje dla klientów platformy
Wojciech Gruszczyk | 28.08.2021, 03:30

Stało się! Netflix właśnie uruchomił serwis z grami, który w dodatku jest dostępny wyłącznie w naszym kraju. Sprawdźcie specjalną usługę i zapoznajcie się z pierwszymi produkcjami oferowanymi za darmo.

Od kilku miesięcy pojawiają się plotki dotyczące wejścia platformy SVOD w branżę gier, następnie poznaliśmy pozytywne szczegóły, a właśnie otrzymaliśmy zaskakującą wiadomość. Korporacja rozpoczęła wprowadzenie swoich tytułów na serwery i aktualnie tylko w Polsce gracze mogą sprawdzać „granie na Netflixie”.

Dalsza część tekstu pod wideo

Na dobry początek otrzymaliśmy dwie mobilne gry – Stranger Things 1984 i Stranger Things 3 – ale korporacja podkreśla, że znajduje się na wczesnym etapie rozwoju swojego gamingowego działu. Możemy mieć pewność, że w następnych miesiącach do usługi trafią kolejne pozycje, które pozwolą nam cieszyć się rozgrywką nie tylko przez oglądanie filmów, seriali oraz dokumentów.

Netflix potwierdza najważniejsze szczegóły – wszystkie gry są dostępne za darmo w ramach już opłacanej przez graczy/widzów subskrypcji:

Oto, czego możecie być pewni:
 - brak reklam 
 - brak zakupów w aplikacji 
 - gry dostępne w ramach subskrypcji Netflix
O wszystkich nowościach i zmianach będziemy Was informować na bieżąco.

Aktualnie produkcje mogą włączyć użytkownicy, którzy oglądają Netflixa z urządzeń z systemem Android. Wkrótce usługa trafi także na iOS.

Jest to naprawdę kusząca koncepcja, ponieważ Netflix posiada wiele znakomitych IP (BoJack Horseman, Stranger Things, The Umbrella Academy, Narcos, Orange is the New Black, Mindhunter, Dark), które bardzo łatwo można przenieść w świat gier. Potrzebny jest wyłącznie duży budżet oraz odpowiednie studia, które zajmą się opracowaniem pozycji – choć podobno nie będzie z tym problemu.

Netflix i gry tylko w Polsce! Darmowe produkcje dla klientów platformy

Źródło: NetflixPL

Komentarze (46)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper