Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 24.08.2021 19:54
Crusader Kings III i Xbox
1547V

Crusader Kings 3 zmierza na konsole! Gra od premiery trafi do Xbox Game Pass

Jeszcze wczoraj była to wyłącznie plotka, a dzisiaj możemy potwierdzić, że Crusader Kings 3 zmierza na konsole. Produkcja powinna zainteresować szerokie grono graczy, ponieważ tytuł w zeszłym roku zebrał masę pochwał za edycję na PC. Szykuje się kolejna kapitalna produkcja.

Crusader Kings 3 w wersji na PC zgarnął oceny na poziomie 91% i dla wielu graczy jest to jedna z najważniejszych produkcji ubiegłego roku. Paradox Interactive dostarczyło na rynek znakomitą strategię, która nie bez powodu została doceniona przez szeroką publikę.

Już wczoraj pojawiły się przecieki, według których tytuł Paradox Interactive zmierza na konsole, a teraz możemy potwierdzić nową wersję Crusader Kings 3. Wiadomość powinna szczególnie ucieszyć fanów tej znakomitej serii, którzy od zeszłego roku czekali na pozytywne informacje dotyczące dostarczenia pozycji na konsole.

Crusader Kings 3 zadebiutuje na Xboksach Series X|S i PlayStation 5 – deweloperzy wykorzystali najważniejsze możliwości obu platform, więc gracze mogą liczyć na między innymi włączanie poradników z YouTube'a (XSX|S) oraz wsparcie DualSense (PS5). Premiera odbędzie się w 2021 roku, ale aktualnie nie otrzymaliśmy ostatecznej daty.

Możemy jednak potwierdzić, że Crusader Kings 3 w dniu premiery trafi do Xbox Game Pass! Jak wiadomo wersja na PC wciąż znajduje się w usłudze.

Tagi: Crusader Kings III Gamescom microsoft Paradox Development Studio Paradox Interactive xbox xbox One xbox series x|s