The Simpsons: Hit & Run. Hit z 2003 roku odtworzony przez fana. Remake w Unreal Engine 5 robi furorę

News
1625V
The Simpsons: Hit & Run. Hit z 2003 roku odtworzony przez fana. Remake w Unreal Engine 5 robi furorę
Bartosz Dawidowski | 24.08.2021, 09:48

Sporo osób wspomina z rozrzewnieniem The Simpsons: Hit & Run z 2003 roku, stworzone przez Radical Entertainment. Niektórzy pałają do tej produkcji wydanej na PS2, GameCube'a i Xboksa tak wielką miłością, że... tworzą jej remake.

Jednym z takich wielkich fanów The Simpsons: Hit & Run jest Reuben Ward, który odtworzył początkową fazę gry w środowisku Unreal Engine 5. Twórca, który zaprezentował swoje dzieło na YouTube, twierdzi, że wykreował je w zaledwie 1 tydzień. Jak wyglądał proces przygotowania projektu możecie zobaczyć w pierwszych 5 minutach poniższego nagrania od Reubena Warda. Autor pokazuje m.in. jak ulepszał jakość tekstur z oryginalnego wydania gry i jak wykorzystał wiele stworzonych już wcześniej modeli graficznych. Właściwy gameplay z remake'a zaczyna się od 5:52 nagrania.

Twórca projektu udostępniał jego wersję demonstracyjną, ale niestety musiał wycofać pliki z dystrybucji po żądaniach ze strony wydawcy, któremu nie spodobało się takie wykorzystanie licencji rzeczonej marki. Co ciekawe - w komentarzach pod filmikiem pojawiła się wypowiedź Joe McGinna, głównego designera oryginalnego wydania The Simpsons: Hit & Run. Deweloper pogratulował fanowi tego, co dokonał samodzielnie, dając nam "przedsmak tego, jak mógłby wyglądać pełny, nowoczesny remaster gry".

Filmik z remake'iem The Simpsons: Hit & Run, opublikowany 15 sierpnia, ma już prawie 1,6 mln wyświetleń na YouTube. To pokazuje, jak duże jest zainteresowanie remake'iem/remasterem gry z 2003 roku. Wiele osób od lat domaga się stworzenia takiego projektu.

Źródło: https://www.earlygame.com/gaming/simpsons-hit-and-run-remake-unreal-engine-5/

Komentarze (26)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych