Iza Łęcka Iza Łęcka 20.08.2021 11:57
Exekiller
1717V

Exekiller to nietypowe połączenie cyberpunka z Dzikim Zachodem. Zwiastun intryguje

Warszawskie Paradark Studio zaprezentowało materiał promujący Exekiller. Umiejscowienie wydarzeń oraz połączenie klasycznego cyberpunka z Dzikim Zachodem to całkiem niespotykany miks. Zobaczcie pierwszy trailer i poznajcie szczegóły produkcji.

Exekiller jest prezentowany przez polskich deweloperów jako retro futurystyczna przygodówka akcji w klimacie westernu przeznaczona dla jednego gracza”. Głównym bohaterem jest łowca nagród, którego głównym celem jest przetrwanie w dystopijnym, postapokaliptycznym świecie.

Akcja opowieści została osadzona w Nowym Jorku zniszczonym przez Great Fire Disaster, katastrofę, jaka przyczyniła się do niemal całkowitego spalenia świata – tylko 30% ludzkości przetrwało, a ocaleni egzystują w kilku miejscach na Ziemi. Wydarzenia rozpoczynają się w 1998 roku, czyli 20 lat po kataklizmie – gdy rządy zawiodły, bezwzględne korporacje przejęły kontrolę nad światem.

Exekiller - strzelanie

Exekiller - piękne widoki

Głównym bohaterem jest tytułowy Exekiller, czyli futurystyczny łowca nagród parający się zbieraniem S.O.U.L.S – kontrolujących biochipów zawierających również informacje o swoim właścicielu.

„To, w jaki sposób podejdziesz do Exekillera, zależy od Ciebie. Twoje wybory wpływają nie tylko na rozwój fabuły, ale także pozwalają ci zmierzyć się z każdą sytuacją w dowolny sposób. Twoje decyzje wpływają na fabułę, która oferuje ogromną regrywalność”.

Deweloperzy obiecują urozmaicone polowania na złoczyńców i ciągle zmieniający się, rozległy świat. Opowieść zaprowadzi graczy do „pięknych, jak i śmiertelnie niebezpiecznych” miejsc, odznaczających się sporym zróżnicowaniem terenu: od pustyń i kanionów, przez autostrady, aż po radioaktywne pola.

Obecnie Exekiller zmierza na PC, jednak Paradark Studio nie wskazuje konkretnej daty premiery.

Źródło: https://store.steampowered.com/app/1701840/ExeKiller/
https://www.vg247.com/exekiller-looks-like-a-rad-western-cyberpunk

Tagi: Exekiller Paradark Studio zapowiedź