Intel Arc rzuca rękawice NVIDIA GeForce oraz AMD Radeon. Poznaliśmy pierwsze szczegóły GPU

Gry
1954V
Intel Arc rzuca rękawice NVIDIA GeForce oraz AMD Radeon. Poznaliśmy pierwsze szczegóły GPU
Wojciech Gruszczyk | 17.08.2021, 14:18

Intel nie zamierza dłużej przyglądać się rywalizacji firm NVIDIA i Radeon. Korporacja wkracza na rynek high-endowych kart graficznych i już za kilka miesięcy gracze sprawdzą pierwsze GPU. Poznaliśmy pierwsze informacje dotyczące nadciągającej serii.

Od lat wielu sympatyków high-endowych sprzętów czeka na ruch Intela, który przygotowuje się do wejścia na rynek GPU. Jak się jednak okazuje – możemy szykować się na wielką premierę, Intel Arc (nazwa to odpowiednik GeForce i Radeon) ponieważ na początku 2022 roku odbędzie się premiera pierwszej karty graficznej tego producenta.

NVIDIA i AMD będą miały poważnego konkurenta, ponieważ Intel przygotowuje się do debiutu urządzeń od wielu miesięcy – w pierwszym kwartale 2022 roku zobaczymy karty graficzne z generacji „Alchemist”. W przyszłości ma pojawić się „Battlemage”, „Celestial” i „Druid”, co jest ciekawe, ponieważ producent nie tylko dba o alfabetyczne ułożenie swojej propozycji, to jednak nie zapomniał także o ciekawym akcencie fantasy.

Na pierwszym zwiastunie Intel Arc potwierdzono, że GPU otrzyma wsparcie nowoczesnych technologii – ray tracing w czasie rzeczywistym oraz „AI Accelerated Super Sampling” (konkurent do DLSS firmy NVIDIA i FidelityFX od AMD).

Intel zaprezentował materiał, na którym widzimy między innymi Forzę Horizon 4, Days Gone oraz Metro Exodus – nie są to najnowsze propozycje, ale zdecydowanie świetnie wyglądające produkcje. Możemy się spodziewać, że w przyszłości producent zadba o współprace z producentami gier, by prezentować nadchodzące pozycje.

Nie poznaliśmy jeszcze cen Intel Arc, ale możemy liczyć, że kolejne konkrety zostaną ujawnione wkrótce. Producent jednak szykuje się na wielką premierę, która może być naprawdę interesująca biorąc pod uwagę aktualną sytuację na rynku PC.

Źródło: https://arstechnica.com/gadgets/2021/08/intels-arc-gpus-will-compete-with-geforce-and-radeon-in-early-2022/

Komentarze (31)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper