Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 16.08.2021 15:19
PS5 Pro
5754V

PS5 Pro w planach Sony? Insider wspomina o dacie premiery i wysokiej cenie

Sony aktualnie walczy z dostawami PlayStation 5, ale korporacja chce podobno wrzucić na rynek kolejne urządzenie. Według najnowszych plotek – PS5 Pro znajduje się w planach i konsola ma trafić na rynek w dużej cenie.

Trzeba na pewno zaznaczyć, że nie jest to w żaden sposób potwierdzona wiadomość od Sony, ale szczegółami podzieliła się redakcja kanału Moore's Law is Dead, który zajmuje się technologicznymi ciekawostkami. Dziennikarze już wcześniej prezentowali ważne informacje przed czasem, a tym razem ich zespół miał otrzymać szczegóły dotyczące nowej konsoli Sony.

Japoński producent podobno planuje przygotowanie PS5 Pro – Tom (jeden z dziennikarzy) został zapytany podczas podcastu Sacred Symbols+ czy Sony planuje stworzenie mocnego PlayStation 5. Redaktor potwierdził, że urządzenie nadciąga i wspomniał nawet o dacie premiery: „Wiem, że tak, [zadebiutuje w] 2023 roku”.

PS5 Pro miałoby zaoferować większy skok technologiczny względem tego, który widzieliśmy w czasach PS4 i PS4 Pro, co na pewno byłoby ciekawe biorąc pod uwagę, że już PlayStation 4 Pro oferowało poprawę wydajności rozgrywki względem PlayStation 4.

Mocniejsza platforma ma jednak sporo kosztować – według dziennikarza urządzenie będzie dostępne za ponad 600 dolarów, co biorąc pod uwagę standardy w przypadku wyceny konsol Sony (1 dolar = 1 euro) moglibyśmy mówić o konsoli za ponad 2730 zł.

Źródło: https://www.avcesar.com/actu/id-34585/nouvelle-playstation-5-pro-en-2023-a-plus-de-600-dollars.html
https://hdtvpolska.com/playstation-5-pro-konsola-premiera-w-2023-roku-specyfikacja-cena/

Tagi: PlayStation PlayStation 5 PlayStation 5 Pro ps5 PS5 Pro Sony