Legion Samobójców notuje fatalne wyniki. Film nie osiąga oczekiwanych rezultatów w kinach i HBO Max

Filmy i seriale
6516V
Legion Samobójców notuje fatalne wyniki. Film nie osiąga oczekiwanych rezultatów w kinach i HBO Max
Wojciech Gruszczyk | 10.08.2021, 14:43

Dziennikarze są zachwyceni „Legionem Samobójców” Jamesa Gunna, ale niestety widzowie nie pobiegli do kin i nie zdecydowali się na wielkie oglądanie historii na własnych telewizorach. Przedstawione wyniki potwierdzają bardzo trudną sytuację produkcji, na którą Warner Bros. wyłożyło spory budżet.

„Legion Samobójców” Jamesa Gunna otrzymał budżet na poziomie 175 mln dolarów, dodatkowe 100 mln dolarów przeznaczono na kampanię promocyjną i Warner Bros. trudno będzie zaliczyć ten film do sukcesów.

Produkcja w premierowy weekend osiągnęła 26,5 mln dolarów w Stanach Zjednoczonych i już w tym miejscu analitycy liczyli na znacznie lepsze wyniki, ponieważ produkcja w kinach miała wygenerować przynajmniej 30 mln dolarów.

Opowieść pełna ciekawych postaci została doceniona przez dziennikarzy, ale „Legion Samobójców” nie pobił nawet rekordów w HBO Max – choć film przyciągnął więcej widzów od „Ligi Sprawiedliwości” Zacka Snydera (1,8 mln gospodarstw domowych w 4 dni) oraz „Wonder Woman 1984” (2,2 mln), to jednak rezultat na poziomie 2,8 mln to znacznie gorszy wynik od „Mortal Kombat” (3,8 mln).

„Legion Samobójców” to oczywiście nadal „najlepsze otwarcie w HBO Max dla filmów DC” i „najlepszy kinowy wynik dla filmów z kategorią R w USA podczas pandemii”, ale Warner Bros. liczyło na znacznie więcej.

Jesteśmy bez wątpienia świadkami trudnej sytuacji, ponieważ nawet najlepiej oceniane filmy nie generują oczekiwanych wyników, co na pewno przyłoży się na kolejne plany wytwórni.

Przeczytajcie naszą recenzję „Legionu Samobójców”.

Źródło: https://deadline.com/2021/08/the-suicide-squad-hbo-max-weekend-viewership-down-from-mortal-kombat-1234811672/

Komentarze (102)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper