Sony finalizuje przejęcie Crunchyroll za 1,175 mld dolarów. Zakończono dochodzenie

News
2202V
Sony finalizuje przejęcie Crunchyroll za 1,175 mld dolarów. Zakończono dochodzenie
Iza Łęcka | 10.08.2021, 08:16

Sony Pictures Entertainment może kontynuować plany rozwoju swojej oferty anime o następny serwis. Crunchyroll zostanie połączone z Funimation. Prezes japońskiego przedsiębiorstwa ogłosił zmiany.

Pod koniec minionego roku informowaliśmy o chęci przejęcia Crunchyroll przez Japończyków. Transakcja miała opiewać na 1,175 mld dolarów i znacząco wzbogacić katalog anime. Obecnie Sony ma pod skrzydłami Funimation, jednak jak wskazali przedstawiciele przedsiębiorstwa, głównymi celami następnego zakupu było poszerzenie dystrybucji oraz znaczące rozszerzenie oferty, a działające od 2006 roku Crunchyroll niewątpliwie jest cennym wzmocnieniem.

Nie obyło się jednak bez problemów. W marcu 2021 roku wspominaliśmy, że sprawą zajął się Departament Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych, który przyglądał się przejęciu i analizował sprawę ze względu na możliwe naruszenia ustaleń antymonopolowych. Najwyraźniej rezultaty śledztwa przebiegły zgodnie z planami Sony, bowiem oficjalnie potwierdzono dobre wiadomości i wkroczenie w następny etap transakcji.

Kenichiro Yoshida już powitał Crunchyroll w szeregach Sony Pictures Entertainment. Na mocy fuzji Crunchyroll stanie się częścią Funimation. To przejęcie pozwoli na zdecydowane zwiększenie katalogu anime - prezes Sony podkreślił, że oferowana biblioteka będzie nadal się powiększać.

„Jesteśmy bardzo podekscytowani, że możemy powitać Crunchyroll w grupie Sony. Anime to szybko rozwijające się medium, które zachwyca i wzbudza emocje wśród widzów na całym świecie. Połączenie Crunchyroll i Funimation pozwoli nam jeszcze bardziej zbliżyć się do twórców i fanów, którzy są sercem społeczności anime. Z niecierpliwością czekamy na możliwość dostarczenia jeszcze większej ilości znakomitej rozrywki, która poprzez anime wypełnia świat emocjami.”

Przypomnijmy, że Crunchyroll łączy entuzjastów anime i mangi z ponad 200 krajów, posiadając już ponad 5 mln zarejestrowanych użytkowników korzystających z SVOD. Dzięki usłudze widzowie mają dostęp do jednego z największych zbiorów licencjonowanych anime.

Źródło: https://www.ign.com/articles/crunchyroll-funimation-anime

Komentarze (133)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper