Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 09.08.2021 19:20
GTA 5 mapa
2181V

Mapa z GTA 5 w rzeczywistości. Gracz spędził ponad 400 godzin, by odtworzyć świat z gry

Los Santos nadal ekscytuje wielu graczy, którzy chętnie spędzają czas w świecie z GTA 5. Jeden z fanów postanowił spędzić ponad 400 godzin, by móc odtworzyć mapę z Grand Theft Auto 5 i efekt ostateczny wygląda świetnie.

Dom Riccobene jest najwidoczniej fanem Grand Theft Auto 5 i miał sporo wolnego czasu, ponieważ w ponad 400 godzin przeniósł mapę z cenionej gry Rockstar do rzeczywistości. W trakcie swojej pracy skorzystał z drukarki 3D i stworzył 24 części, które następnie ułożył na przygotowanym panelu.

Jak podał sam zainteresowany redakcji Kotaku – na początku wykorzystał niestandardowy skrypt, który pozwolił mu zeskanować tereny i budynki w Red Dead Redemption 2, a następnie przeportował go do GTA 5. Całość działa bezpośrednio w produkcji i zbierana dane w promieniu 500-1000 metrów wokół gracza. Fan przygotowywał w ten sposób ponad 1 mln punktów podczas pojedynczego skanowania.

Problemem okazała się samo GTA 5, które nie wrzuca całej mapy do rozgrywki, więc Dom Riccobene musiał powoli przenosić kolejne fragmenty – szacuje, że samo skanowanie zajęło około 100 godzin. W kolejnym kroku wykorzystał zebrane punkty i przekształcił zbiór danych w rzeczywiste informacje, którymi mógł manipulować, przetwarzać je oraz analizować za pomocą profesjonalnego oprogramowania do mapowania i kartografii.

Efekt? Możecie zobaczyć go poniżej. Trzeba przyznać, że całość wygląda imponująco.

Źródło: https://kotaku.com/it-took-400-hours-to-make-this-super-accurate-3d-print-1847446484

Tagi: Grand Theft Auto V Rockstar Games Rockstar North