South Park otrzyma 6 kolejnych sezonów i 14 filmów! Twórcy podpisali „jedną z najbogatszych umów w historii”

Filmy i seriale
1690V
South Park otrzyma 6 kolejnych sezonów i 14 filmów! Twórcy podpisali „jedną z najbogatszych umów w historii”
Wojciech Gruszczyk | 05.08.2021, 15:32

Fani serii South Park mogą świętować. W następnych latach zobaczymy kolejne sezony serialu, a nawet ponad 10 filmów ze znanymi bohaterami. Twórcy zgarnęli ogromną kwotę, by móc w spokoju rozwijać markę i przedstawiać widzom nowe historie.

ViacomCBS Inc. chce mieć pewność, że twórcy serii „South Park” nie będą myśleć o rozwijaniu nowych produkcji u konkurencji, więc zdecydowano się podpisać „jedną z najbogatszych umów w historii telewizji”. Na mocy podpisanego kontraktu Trey Parker i Matt Stone otrzymają w najbliższych sześciu latach ponad 900 mln dolarów, by tworzyć nowe produkcje z uniwersum.

Sympatycy IP nie muszą myśleć wyłącznie o kolejnych odcinkach – autorzy do 2027 roku mają stworzyć sześć kolejnych sezonów „South Parka” oraz 14 filmów!

„Zrobiliśmy film o 'South Parku' w 1999 roku i nigdy nie stworzyliśmy kolejnego, ponieważ ten serial był tak satysfakcjonujący. Teraz jesteśmy starsi, a pomysł na to, czym mogą być filmy streamingowe, jest całkiem obiecujący” – powiedział Matt Stone

Trzeba na pewno zaznaczyć, że „South Park” nie wyląduje na wielkim ekranie, ponieważ ViacomCBS chce właśnie za pomocą tej marki znacząco zwiększyć zainteresowanie platformą streamingową Paramount+ – to właśnie dla niej powstaną wspomniane opowieści.

Fani mogą liczyć na nowe przygody z głównej serii, które będą prezentowane jako serial, a dodatkowe wydarzenia w formie filmów (spin-offów) trafią na SVOD.

Choć Trey Parker i Matt Stone niechętnie mówią o „filmowym uniwersum”, to jednak właśnie na takie atrakcje mogą liczyć entuzjaści, ponieważ produkcje z Paramount+ będą rozszerzać istniejący świat i wprowadzać nowe koncepcje oraz postacie.

Pierwszy film zostanie opublikowany do końca 2021 roku.

Sprawdźcie nasze recenzje: „Shiny_Flakes: Nastoletni baron narkotykowy”, „Anne Boleyn” i „Ostatni Najemnik”.

Źródło: https://www.bloomberg.com/news/articles/2021-08-05/south-park-creators-sign-900-million-deal-for-more-episodes-movies

Komentarze (27)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper