Iza Łęcka Iza Łęcka 03.08.2021 11:08
The Outer Worlds
945V

The Outer Worlds zaskakującym sukcesem. Znamy wynik gry, która debiutowała w Game Passie

The Outer Worlds to zupełnie nowe IP, które zostało niezwykle ciepło przyjęte przez graczy. Take-Two potwierdziło rezultat osiągnięty przez produkcje i wskazało wynik sprzedaży.

W trakcie ostatniej imprezy Microsoftu potwierdzono prace nad The Outer Worlds 2, lecz fani gatunku będą musieli uzbroić się w cierpliwość, czekając na pozycję. Kosmicznego RPG-a powinniśmy spodziewać się najpewniej za kilka lat, tymczasem możemy świętować okazałe osiągnięcie pierwszej części.

The Outer Worlds to zupełnie nowa marka, której promocją zajmowało się Private Division – firma Take-Two może pochwalić się sporym sukcesem, bowiem tytuł przekroczył 4 mln sprzedanych egzemplarzy. W ostatnim czasie gra cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem, na co zapewne niebagatelny wpływ mają dwa rozszerzenia, port na Nintendo Switcha oraz zapowiedź edycji na nową generację. Warto zauważyć, że we wcześniejszym raporcie finansowym wydawca informował o osiągnięciu progu 3 mln kopii.

4 mln sztuk dla The Outer Worlds to znaczący rezultat, szczególnie jeżeli uwzględnimy mniejszy budżet oraz jednoczesną premierę w Xbox Game Pass. Wielu graczy nie musiało kupować tytułu, by wkroczyć do futurystycznego świata Obsidian Entertainment.

Amerykańskie studio zostało przejęte przez Microsoft w listopadzie 2018 roku – obecnie zespół pracuje nad Grounded, Avowed oraz wspomnianym The Outer Worlds 2.

Źródło: https://gamingbolt.com/the-outer-worlds-has-surpassed-4-million-sold-in-units

Tagi: Obsidian Entertainment Private Division the outer worlds