Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 02.08.2021 10:50
New World od Amazon już jest hitem sprzedaży. Dobre wyniki The Ascent. Ranking ze Steam
1151V

New World od Amazon już jest hitem sprzedaży. Dobre wyniki The Ascent. Ranking ze Steam

Początek tygodnia to jak zwykle podsumowanie tego, co działo się na rynku pecetowym w ostatnich dniach. Sprawdźmy jak poszło m.in. niedawno wydanemu The Ascent.

The Ascent zgarnia bardzo zróżnicowane opinie - w recenzjach znajdziemy obok 9/10 nawet tak niskie noty jak 3/10 od MetroGameCentral (przegląd ocen, jakie otrzymuje tytuł, czeka na was tutaj). Produkcja uzyskała na Metacritic średnią 7,4/10. Nie odpycha to jednak graczy od świeżo wydanego tytułu. The Ascent zajęło miejce na podium w ostatnim rankingu sprzedaży gier na Steam. Rzeczoną produkcję wyprzedziło tylko New World od Amazon Game Studios, na którego pre-ordery rozchodzą się w wyjątkowo dobrym tempie. 

Preordery New World cieszyły się w ostatnim tygodniu tak wielką popularnością, ponieważ ich zakup uprawniał do wzięcia udziału w zamkniętych beta testach gry, które trwają tylko do dzisiaj (2 sierpnia).  W ich trakcie serwery Steam zarejestrowały ponad 200 tys. osób bawiących się jednocześnie jednego dnia. Gra kosztuje w wydaniu standardowym 143 zł a w edycji Deluxe 180 zł.

Warto też zwrócić uwagę na wysokie wyniki Tribes of Midgard. Grze w trakcie weekendu udało się przyciągnąć do siebie prawie 31 tysięcy osób, bawiących się jednocześnie poprzez Steam.

Ranking sprzedaży na Steam (ostatni tydzień):

  1. New World (wydanie standardowe)
  2. New World (wydanie Deluxe)
  3. The Ascent
  4. Tribes of Midgard
  5. Orcs Must Die 3
  6. Valve Index VR Kit
  7. Grand Theft Auto V
  8. Battlefield 1
  9. Hitman 2 Gold Edition
  10. Mini Motorways 

Źródło: https://www.thegamer.com/new-world-amazon-steam-sales-charts/

Tagi: New World pc steam