Iza Łęcka Iza Łęcka 30.07.2021 09:44
Battlefield 2042
1598V

W Battlefield 2042 zabraknie kilku istotnych elementów. Twórcy potwierdzają brak rankingowego trybu

DICE przygotowuje graczy na premierę Battlefield 2042, chwaląc się wszelkimi nowinkami, jakich doświadczymy w trakcie rozgrywki. Twórcy jednak nie zamierzają przemilczeć niektórych braków pozycji – w strzelance od premiery nie otrzymamy chociażby opcji rankingowych pojedynków. Poznajcie szczegóły.

Do premiery Battlefield 2042 coraz bliżej. Obok klasycznych trybów, wciąż tajnej wariacji stworzonej na podstawie Battle Royale oraz Battlefield Portal (poznajcie informacje na temat edytora) nie znajdziemy kilku istotnych elementów, których moglibyśmy oczekiwać.

Justin Wiebe z Ripple Effect Studios, rozmawiając z redakcją MP1st, opowiedział o kilku ważnych decyzjach związanych z wyczekiwaną odsłoną. Dzięki deweloperowi wiemy, że na premierę zabraknie rankingowego lub esportowego trybu. W tym wypadku istotna okaże się informacja zwrotna od społeczności, więc wydaje się niezwykle prawdopodobne, że z czasem warianty zostaną dodane do gry.

"Tak, nie ma planów, aby w momencie premiery mieć jakikolwiek tryb rankingowy lub esportowy. To coś, o czym oczywiście chcemy usłyszeć więcej od społeczności".

Przedstawiciel studia ujawnił również, że w Battlefield 2042 nie powróci opcja wynajmowania serwerów. Biorąc pod uwagę, że gracze otrzymają wiele opcji modyfikacji rozgrywki, najpewniej znalazłoby się wielu sympatyków, którzy chętnie płaciliby za możliwość stworzenia swojego „miejsca” do budowania społeczności w świecie Battlefielda, wiadomość wydaje się niemałym zaskoczeniem.

Battlefield 2042 zadebiutuje 22 października na PC, PlayStation 5, PlayStation 4, Xboksach Series X|S i Xboksie One.

Źródło: https://wccftech.com/battlefield-2042-ranked-rental-server-program/

Tagi: Battlefield 2042 DICE Electronic Arts