Iza Łęcka Iza Łęcka 28.07.2021 11:12
Battlefield Portal
875V

Battlefield Portal z Battlefield 2042 z 2 trybami balansu. Gracze zadecydują o działaniu broni

Odpowiedzialne za Battlefield Portal Ripple Effect Studios zamierza dać sporo swobody entuzjastom tworzenia własnych trybów. Gracze będą mogli zdecydować o sposobie działania broni, tak by każdy otrzymał jak najlepsze wrażenia.

Battlefield Portal to nowy wariant rozgrywki, w którym gracze stworzą własne tryby, wybierając nie tylko spośród rozbudowanych ustawień, ale korzystając również z klasycznych armii czy map, dobierając jednocześnie pojazdy oraz bronie, które pojawią się w trakcie starć.

Istotnym tematem przewijającym się wśród społeczności serii Battlefield jest balans – jak dopracować bronie, by te prezentowały odpowiednią siłę w starciu, gdy na jednej mapie możemy korzystać z modeli z różnych odsłon serii? Do sprawy odniósł się Thomas Anderson, dyrektor kreatywny Ripple Effect Studios.

„Mamy dwa różne tryby dla broni. Mamy to "oficjalne" ustawienie, które jest zbalansowane z bronią z 2042 roku. Czy jest to pistolet Thompson czy jakakolwiek inna rzecz tego typu, prawda? Te mogą stanąć przeciwko propozycjom, które mamy w 2042. I wtedy mamy, nazwijmy to "historycznymi" poprawkami. Powiedzmy, że w porównaniu z tym, co jest dzisiaj, w tamtych czasach nie było łatwiej być piechurem. Nasze historyczne ustawienia starają się odtworzyć uczucie tamtej epoki. Jeśli więc chcesz stworzyć bardzo symetryczny tryb gry, możesz mieć historyczne poprawki z [Battlefield - przyp. red.] 1942 obok nowoczesnych zmian z 2042. Ale to zależy od Ciebie, czy chcesz wprowadzić oficjalne ustawienia, czy chcesz historyczną konfigurację”.

Okazuje się, że deweloperzy odpowiedzialni za edytor w wielu aspektach umożliwią użytkownikom wiele swobody. Pamiętajmy, że w tym wypadku nic nie stoi na przeszkodzie, by uruchomić jeden typ broni i uczestniczyć w pojedynkach „snajperki vs. strzelby”. Wszystko zależy od kreatywności graczy.

Więcej szczegółów dotyczących Battlefield Portal znajdziecie w naszym tekście, gdzie podsumowaliśmy informacje uzyskane od Ripple Effect Studios.

Źródło: https://mp1st.com/news/battlefield-portal-to-feature-weapon-balance-settings-historical-and-official

Tagi: Battlefield 2042 DICE Electronic Arts