Iza Łęcka Iza Łęcka 28.07.2021 07:01
Xbox Series X
1506V

Xbox Series X|S to „najszybciej sprzedające się konsole w historii Microsoftu”. Game Pass zachęca do grania

Microsoft przedstawił poszczególne wnioski z raportu finansowego, który potwierdza, że najnowsze konsole Amerykanów cieszą się dużym zainteresowaniem. Pomimo braku dokładnych liczb, ujawniono kilka interesujących faktów.

Microsoft podsumował raport finansowy za ostatni kwartał zakończony 30 czerwca 2021 roku – tak jak mogliśmy się spodziewać, najnowsza generacja może pochwalić się sporą popularnością wśród graczy. Satya Nadella, dyrektor generalny firmy, nie ukrywał zadowolenia z rezultatów Xboksów Series X|S i Game Passa:

„Xbox Series S i X to nasze najszybciej sprzedające się konsole w historii, z większą liczbą sprzedanych konsol do tej pory niż jakakolwiek poprzednia generacja [w tym samym przedziale czasowym]”.

„Game Pass rozwija się bardzo szybko i zmienia sposób, w jaki ludzie odkrywają, łączą się i grają w gry. Subskrybenci grają w około 40% więcej gier i wydają 50% więcej niż osoby niebędące abonentami”.

CEO przedsiębiorstwa podkreślił, że w zeszłym miesiącu Amerykanie poprowadzili bardzo udaną konferencję z okazji E3, podczas której zobaczyliśmy zapowiedzi 27 nowych tytułów, a wszystkie z nich znajdą się w Xbox Game Passie.

Trzeba zaznaczyć, że dział Microsoft odnotował wyższy niż oczekiwano wzrost przychodów kwartalnych – wszystko za sprawą bardzo dobrej sprzedaży Xboksów Series X|S. Rezultaty z działu gier wzrosły o 11% (357 mln dolarów) w porównaniu z ubiegłym rokiem.

Przedstawiciele amerykańskiego przedsiębiorstwa potwierdzili, że przychody ze sprzedaży sprzętu wzrosły o 172%, co było możliwe dzięki wyższej cenie urządzeń oraz ilości sprzedanych Xboksów Series X|S. Warto jednocześnie odnotować, że w porównaniu z analogicznym okresem minionego roku przychody z usług i treści związanych z grami spadły o 4% (128 mln dolarów).

Xbox wyniki za 4 kwartał

Źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/xbox-series-x-s-are-microsofts-fastest-selling-consoles-ever/
https://www.videogameschronicle.com/news/xbox-series-x-s-sales-drive-jump-in-quarterly-gaming-revenue-for-microsoft/

Tagi: Microsoft Xbox Xbox Series X|S