Iza Łęcka Iza Łęcka 23.07.2021 12:52
Vigilance 2099
2360V

Vigilance 2099 wygląda zaskakująco dobrze. Gracze chwalą grę inspirowaną Blade Runnerem

Futurystyczny klimat nie przestaje inspirować twórców gier. Jedną z produkcji, która czerpie z cyberpunkowego potencjału, jest Vigilance 2099 tworzone przez Envoidant Studios. Najnowszy materiał z gry prezentuje się niezwykle intrygująco.

Vigilance 2099 jest produkcją indie tworzoną od kilku lat przez mały zespół Envoidant Studios. Pozycja opowiadająca o przygodach łowcy nagród powstaje na silniku Unreal Engine 4 i zaoferuje widok z perspektywy trzeciej oraz pierwszej osoby (możliwość zmiany). Autorzy podkreślają, że w trakcie prac w głównej mierze inspirują się Blade Runnerem oraz niewydanym Prey 2 - i ten klimat czuje się już na pierwszy rzut oka. NasNakarus, założyciel zespołu, niedawno udostępnił świeżutki trailer, który robi spore wrażenie.

Na najnowszym zwiastunie przedstawiającym fragmenty rozgrywki możemy przyjrzeć się kilku mechanikom. Zapowiada się, że gracze będą mogli nie tylko strzelać, hakować czy prowadzić pojazdy, ale również wprowadzone zostaną elementy parkoura. Nie zabrakło także sekwencji walki. Kolorystyka, dynamika postaci czy wykreowany świat prezentują się naprawdę zdumiewająco.

Pomimo obiecującego nagrania na Vigilance 2099 przyjdzie nam jeszcze zaczekać. Gra znajduje się we wczesnej fazie produkcji, a jest tworzona przez mniejszy zespół. Trzeba jednak przyznać, że prezentuje się naprawdę efektownie. Będziemy śledzić dalsze poczynania deweloperów.

Źródło: https://www.dsogaming.com/videotrailer-news/vigilance-2099-looks-like-the-prey-2-game-youve-always-wanted/

Tagi: Blade Runner gameplay Vigilance 2099