Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 22.07.2021 19:22
GRID Legends
1295V

GRID Legends na pierwszym zwiastunie. Codemasters otwiera EA Play Live

Na dobry początek EA Play Live otrzymaliśmy zapowiedź nowej gry od Codemasters. „Mistrzowie Kodu” pracują nad GRID Legends, czyli kolejną odsłoną swojej cenionej marki. Zobaczcie pierwszy zwiastun gry.

GRID Legends to kolejna odsłona uznanej serii Codemasters, która jednak zostanie pierwszy raz wydana przez Electronic Arts. Jak wiadomo deweloperzy pracują teraz nad wszystkimi IP dla Elektroników, więc mogą liczyć na lepszą promocję oraz dodatkowe środki na przygotowanie gier. Czy to przełoży się na poprawę jakość pozycji? Dowiemy się już w przyszłym roku, ponieważ wyścigi będą dostępne na rynku w 2022 roku.

GRID Legends zaoferuje „niesamowitą różnorodność wyścigów i wciągającą fabułę”, a gracze mogą liczyć na kreator wyścigów, który umożliwi fanom wybór pojazdów mieszanej klasy i walkę na wszystkich torach, w tym w nowych lokalizacjach miejskich – Londynie i Moskwie.

„Legendarna seria GRID World Series powraca. W tym roku zawodnicy znajdują się w centrum uwagi w filmie dokumentalnym, w którym uchwycono każdy moment na torze, jak i poza nim. Kierowcy napotkają zaciekłe osobowości, wewnętrzną politykę zespołu i drużynę Ravenwest Motorsport, która ma nadzieję na zdobycie szóstego mistrzostwa świata. To innowacyjna wirtualna produkcja, która jeszcze bardziej zaangażuje graczy dzięki opowieści z wyjątkową obsadą, do której należy m.in. wielokrotnie nagradzany brytyjski aktor Ncuti Gatwa”.

Deweloperzy zapewnią dynamiczną akcję o najmniejszy centymetr toru, a dzięki dopracowanej sztucznej inteligencji kierowców każdy wyścig ma być niepowtarzalny. W GRID Legends znajdziemy ponad 130 tras – w tym prawdziwe lokacje, takie jak Brands Hatch i Indianapolis. Autorzy zapewnią również ponad 100 pojazdów, od klasycznych samochodów turystycznych, przez duże ciężarówki czy jednomiejscowe wyścigówki czy stadium trucks. Fani grzebania pod maską otrzymają możliwość ulepszenia samochodów.

Chris Smith, dyrektor gry w Codemasters, zapowiedział tytuł następującymi słowami:

„GRID Legends łączy w sobie wszystko to, co nasi gracze uwielbiają i dodaje jeszcze więcej ekscytujących funkcji wyścigowych, w tym nasz nowy epicki tryb fabularny. Dajemy graczom więcej różnorodności i możliwości wyboru, niezależnie od tego, czy chodzi o tworzenie własnych wyścigów za pomocą kreatora, czy też o przywrócenie tak pożądanego przez społeczność trybu Drift. To dopiero początek podróży i nie możemy się doczekać, aby ujawnić więcej w nadchodzących miesiącach.”

Tagi: GRID Legends