Nowy rekord prędkości internetu. Japończycy wykorzystali nowoczesną technologię

Gry
3272V
Nowy rekord prędkości internetu. Japończycy wykorzystali nowoczesną technologię
Iza Łęcka | 20.07.2021, 12:14

Mieszkańcy Kraju Kwitnącej Wiśni przygotowują się na pobranie wszystkich nowych aktualizacji do Call of Duty 2021 oraz Call of Duty Warzone. Przy użyciu nowoczesnej technologii udało się uzyskać rekordową prędkość internetu –zaprezentowany wynik robi ogromne wrażenie.

Narodowy Instytut Technologii Informacyjnych i Komunikacyjnych (NICT) z Japonii potwierdził wykorzystanie zaawansowanej technologii światłowodowej, która doprowadziła do ustanowienia nowego rekordu prędkości internetu w warunkach laboratoryjnych – 319 terabitów na sekundę.

Dalsza część tekstu pod wideo

W sierpniu ubiegłego roku informowano o rezultacie na poziomie 178 Tb/s, zatem Japończykom udało się znacząco poprawić istniejący rekord. Naukowcy stworzyli eksperymentalne pasmo kabla światłowodowego zawierającego cztery rdzenie umieszczone w przewodzie. Następnie odtworzono symulowaną odległość transmisji mierzącą około 2999,8 km.

To jeszcze nie czas, by wskazana prędkość była dostępna dla każdego i mogła służyć do pobrania kolejnych patchy do Call of Duty: Warzone, lecz na początku będzie wykorzystywana do transmisji danych na duże odległości.

Jak podaje redakcja Gamespot – posiadając dostęp do sieci na poziomie 319 Tb/s można pobrać cały pakiet Call of Duty: Black Ops Cold War w zaledwie ok. 0,005552 sekundy... Jeżeli oczywiście mamy dysk, który nadążyłby za wskazaną szybkością wysyłania danych. Wiadomość ma obecnie charakter ciekawostki, ale inżynierowie z NICT-a uważają, że opracowany czterordzeniowy światłowód mógłby zastąpić istniejące rozwiązania i zapewnić gigantyczny wzrost prędkości internetu.

Źródło: https://www.gamespot.com/articles/japan-sets-new-319-terabits-per-second-internet-speed-record/1100-6494099

Komentarze (71)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper