Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 16.07.2021 20:17
Gra o Tron
934V

Gra o Tron z 2 nowymi serialami. HBO stawia na animacje i rezygnuje z produkcji live-action

HBO chce w znaczący sposób rozwinąć uniwersum „Gry o Tron” i fani mogą oczekiwać nowych produkcji. Redakcja THR otrzymała informacje o dwóch nowych animacjach, ale jednocześnie stacja zrezygnowała z produkcji z aktorami.

W maju HBO opublikowało pierwsze materiały z „House of the Dragon”, czyli pierwszego spin-offu z uniwersum „Gry o Tron”, a teraz możemy potwierdzić następne projekty – dziennikarze The Hollywood Reporter otrzymali szczegóły dotyczące planów HBO (HBO Max).

Pierwsza animacja ma przedstawić nigdy wcześniej nieprezentowany region ze świata George'a R.R. Martina – „Złote Imperium Yi Ti”, czyli region na kontynencie Essos, który znajduje się w pobliżu południowo-wschodnich granic znanych terenów. To społeczeństwo jest uznawane za „jedno z najstarszych i najbardziej zaawansowanych” w projekcie pisarza i jest inspirowane imperialnymi Chinami – gdy Westeros czerpało garściami z Europy.

HBO może w ciekawy sposób połączyć nadciągający „House of the Dragon” ze wspomnianą animacją, ponieważ Lord Corlys Velaryon, czyli jeden z bohaterów nowej historii, zasłynął z żeglowania do Yi Ti.

Nie otrzymaliśmy konkretów dotyczących drugiej animacji, ale zamiast tego HBO miało zrezygnować z „Flea Bottom” – produkcja z aktorami otrzymała wstępny projekt, ale już w tym momencie zdecydowano się go porzucić. To właśnie w tym serialu mieliśmy poznać „najbiedniejszą dzielnicę slumsów w Królewskiej Przystani”.

Źródło: https://www.hollywoodreporter.com/tv/tv-news/game-of-thrones-animated-yiti-1234982593/

Tagi: Gra o Tron HBO HBO Max