Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 16.07.2021 16:33
Kena na PlayStation
787V

PlayStation Studios opracuje gry AAA dla PS5 i PS4, ale Sony nie zapomina o mniejszych tytułach

Na PlayStation 5 i PlayStation 4 nie zabraknie mocnych gier AAA, które są opracowywane przez twórców z PlayStation Studios, ale nie musimy się martwić o brak mniejszych tytułów. Sony chce wykorzystać dobre relacje z partnerami third-party, by zaoferować graczom niezapomniane przygody.

Na PlayStation 5 zmierzają takie gry jak God of War Ragnarok, Horizon Forbidden West czy też Gran Turismo 7, ale wielu graczy oczekuje od japońskiej korporacji również mniejszych tytułów. Nie każdy chce grać wyłącznie w największe gry AAA i Sony chce zaoferować takim klientom produkcje od swoich partnerów.

Jim Ryan w ostatnim wywiadzie potwierdził, że Sony skupia się na hitach, jednak Japończycy nie zapomną o indykach... Choć nie będą one powstawać w PlayStation Studios:

„Nasze wewnętrzne studia zazwyczaj tworzą większe gry, ale będziemy też współpracować ze studiami partnerskimi, aby tworzyć mniejsze tytuły. Współpracujemy blisko z niezależnymi zespołami i zapewniamy im wsparcie w zakresie rozwoju, finansowania i marketingu. Te niezależne studia są zazwyczaj bardzo małe, liczą około 10-20 osób. Wspierając te firmy, jednocześnie inkubujemy produkty i nawiązujemy z nimi relacje. Być może to właśnie one będą następną generacją twórców gier AAA. Cóż, może za pięć lub dziesięć lat nasze relacje z tymi niezależnymi studiami będą inne”.

Sony zamierza blisko współpracować z deweloperami, oferować im pieniądze oraz chce promować mniejsze pozycje. Szef PlayStation nawet zasugerował, że w przyszłości takie studia mogą dołączyć do PlayStation, ale w tym wypadku deweloperzy muszą osiągnąć odpowiedni poziom.

Jak wiadomo właśnie taką drogę przeszło Housemarque, które początkowo rozwijało mniejsze pozycje, ale Returnal to pierwsza gra AAA tego zespołu i twórcy są już częścią PlayStation Studios.

Źródło: https://gamingbolt.com/internal-playstation-studios-will-focus-on-aaa-development-while-smaller-games-will-come-from-partner-indie-devs-jim-ryan

Tagi: PlayStation 4 playstation 5 PS4 ps5 Sony