Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 13.07.2021 09:11
Demon's Souls na PS5 w świetnym dokumencie. Bluepoint opowiada o ulepszaniu klasyka
840V

Demon's Souls na PS5 w świetnym dokumencie. Bluepoint opowiada o ulepszaniu klasyka

Demon's Souls Remake został obwołany przez wiele osób najlepszym tytułem startowym, dostępnym na PS5. Dziś mamy okazję przyjrzeć się powstawaniu tej upiększonej wersji gry.

Zespół Noclip już kilka razy wcześniej próbował stworzyć dokument o pracy japońskiego zespołu FromSoftware. Firma za każdym razem jednak odmawiała takiego rodzaju współpracy. Po wydaniu Demon's Souls Remake i PS5 Noclip jeszcze raz spróbowało podjąć temat tej zachwalanej produkcji. Tym razem się udało, ponieważ za stworzenie remake'a odpowiadało już nie studio FromSoftware, lecz ekipa Bluepoint Games.

Przed wami trwający ok. 1 godzinę film o tworzeniu Demon's Souls Remake przez deweloperów z BluePoint Games. O tym trudnym zadaniu opowiada m.in. prezes BluePoint Marco Thrush i dyrektor techniczny Peter Dalton. Deweloperzy zaczynają od wspomnienia tworzenia znakomitego Shadow of the Colossus Remake i przechodzą do tematu exclusiva z PS5.

Główny temat, który porusza licząca ok. 80 osób ekipa BluePoint to trudne wyzwanie upiększania starszych produkcji bez tracenia przy tym ich ducha i gameplayowego charakteru, który zapamiętali fani. Chyba najciekawsze wątki w filmiku zaczynają się w 22 minucie. Bluepoint opowiada wtedy o subtelnych zmianach i usprawnieniach (np. w sekcji samouczka), które deweloperzy wprowadzili do gameplayu Demon's Souls. Fascynująca jest też sekcja poświęcona zmianom dotyczącym Flamelurkera (od 33 minuty nagrania).

Tagi: Bluepoint Games Demon's Souls (PS5) Sony Interactive Entertainment