Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 12.07.2021 17:30
Patryk Vega otrzyma miliony na 2 filmy od PIFS
1524V

Patryk Vega otrzyma miliony na 2 filmy od Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej

Twórczość Patryka Vegi nieustannie zbiera mieszane opinie, ale jego opowieści cieszą się dużym zainteresowaniem, więc Polski Instytut Sztuki Filmowej postanowił pomóc reżyserowi. Autor takich tytułów jak „Bad Boy” i „Polityka” otrzyma wielkie dofinansowanie z PISF-u.

Polski Instytut Sztuki Filmowej postanowił pomóc twórcom pełnometrażowych filmów z Polski i przeznaczył duży budżet, by pomóc dystrybutorom w trudnych czasach pandemii. Jak wiadomo wiele produkcji nie mogło trafić do kin, więc firmy mogły zwrócić się do państwa o pomoc.

PISF przedstawił listę filmów, które otrzymają pieniądze i jak się okazuje – najwięcej zgarnie Patryk Vega. Polski Instytut Sztuki Filmowej przeznaczy 2 999 412,80 zł na „Miłość, seks i pandemia” oraz 2 999 896,60 zł na „Znajdę Cię”, czyli dwie opowieści reżysera, które nie mogły trafić do kin.

Sytuacja jest o tyle ciekawa, że tylko Patryk Vega otrzyma aż tak wielkie wsparcie – „Śniegu już nigdy nie będzie” Małgorzaty Szumowskiej (2 936 675,41 zł) oraz „Magnezja” Macieja Bochniaka (2 999 172,00 zł) również otrzymały niemal pełną pulę (dystrybutorzy mogli otrzymać maksymalnie 3 mln zł na film), ale w tym wypadku tylko jeden twórca (Vega) otrzymał dofinansowanie na dwa projekty.

Jesteście zainteresowani produkcjami Patryka Vegi? Poznajcie jego najlepsze filmy, a dodatkowo zachęcamy do ciekawego tekstu, w którym przybliżamy sylwetkę samego reżysera.

Źródło: https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/polski-instytut-sztuki-filmowej-6-mln-zl-patryk-vegai

Tagi: Miłość seks i pandemia Patryk Vega Znajdę Cię