Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 12.07.2021 15:40
The Witcher Ronin
1786V

Wiedźmin trafi do Japonii. Poznajcie szczegóły The Witcher Ronin

CD Projekt RED chce stale rozwijać markę Wiedźmin. Producent gier z uniwersum Andrzeja Sapkowskiego pracuje nad historią „The Witcher Ronin” – będzie to pełnoprawna manga, która zaprowadzi Geralta do Japonii.

Na WitcherConie otrzymaliśmy między innymi zapowiedź nowej zawartości do Wiedźmina 3 oraz poznaliśmy datę premiery drugiego sezonu serialu „Wiedźmin”, ale CD Projekt RED przedstawił także ciekawy projekt. „The Witcher Ronin” to historia, która już wkrótce trafi na Kickstarter.

The Witcher Ronin” to „pełnometrażowa manga o Wiedźminie”, której autorem jest Rafał Jaki z CD Projekt RED – twórca miał przez ostatnie osiem lat okazję być redaktorem komiksów w polskim studiu, współtworzył wydarzenia z Gwinta oraz pracuje nad nadciągającym anime Cyberpunk 2077 Edgerunners”. Choć Jaki opracował wydarzenia, to Hataya, artysta znany z „Neko no Matasaburou” i „Mangaka Joshi” przygotował ilustracje.

W mandze poznamy zupełnie nową opowieść, która nie jest związana z grami CD Projekt RED – nie będziemy w tym wypadku świadkami, jak Geralt przenosi się przez portal do Japonii. Rafał Jaki tworząc historię inspirował się „Superman Red Son” oraz „Batman Ninja”.

„Osobiście uwielbiam nowe potwory i opowieści ludowe, z którymi możemy eksperymentować. Zarówno Europa, jak i Japonia mają unikalną tradycję w tej dziedzinie, a przeniesienie ikonicznych japońskich opowieści i potworów oraz wpasowanie ich w kontekst Wiedźmina było dla mnie najbardziej ekscytującą rzeczą” – skomentował zapowiedź Rafał Jaki

Już dzisiaj możemy sprawdzić mały szkic, który stał się podstawą do stworzenia 100-stronicowej mangi. Sytuacja jest jednak interesująca, ponieważ CD Projekt RED zdecydował się na zaproponowanie historii za pośrednictwem Kickstartera – firma postawiła na taką formę dystrybucji, by móc zapewnić edycję kolekcjonerską oraz wprowadzić mangę na rynek globalny.

Fani Wiedźmina mogą liczyć na wielką (100 stron) kolorową historię przygotowaną przez Rafała Jakiego oraz trzy 15-stronicowe krótkie opowieści – każda została opracowana przez gościnnych artystów.

CD Projekt RED przygotował wstępną stronę na Kickstarterze, a zbiórka ruszy w przeciągu najbliższych 60 dni.

Wiedźmin trafi do Japonii. Poznajcie szczegóły The Witcher Ronin - prezentacja

Źródło: https://www.ign.com/articles/witcher-ronin-manga-cd-projekt-red-japanese-folklore

Tagi: The Witcher Ronin Wiedźmin Wiedźmin Japonia