Iza Łęcka Iza Łęcka 12.07.2021 13:02
Czarna Wdowa Marvel MCU
972V

Czarna Wdowa z rekordowym otwarciem. Film osiągnął fantastyczny wynik w Disney+

„Czarna Wdowa” została udostępniona na wielkim ekranie oraz w Disney+ – najświeższe dane potwierdzają, że pomimo wymagającej rzeczywistości widzowie nie omieszkali sprawdzić filmu ze Scarlett Johansson w roli głównej. Korporacja Myszki Miki nie może oczekiwać powtórzenia największych rekordów Marvel Cinematic Universe, lecz w dobie pandemii rezultat robi naprawdę dobre wrażenie.

„Czarna Wdowa” zadebiutowała w wybranych krajach oraz na platformie Disney+, notując bardzo dobre rezultaty. Najnowszy film Marvel Cinematic Universe wygenerował 80 mln dolarów w Stanach Zjednoczonych oraz 78,8 mln dolarów na 46 pozostałych rynkach, w sumie uzyskując 158,8 mln dolarów z kin na całym świecie.

Co ciekawe, Disney po raz pierwszy podzielił się wynikiem obrazu w ramach Disney+. Najnowszą przygodę Natashy Romanoff dodano do biblioteki usługi, ale jako jedna z opowieści Premium została ona wyceniona na 30 dolarów dla pojedynczego gospodarstwa domowego. Dzięki platformie streamingowej zarobiono co najmniej 60 mln dolarów w weekend otwarcia.

Podsumowując, globalnie (kina + SVOD) „Czarna Wdowa” uzbierała 218,8 mln dolarów w kilka dni od premiery, ale jeszcze nie zadebiutowała w Chinach. Wytwórnia jeszcze nie może pochwalić się sukcesami na poziomie ostatnich odsłon „Avengersów”, lecz pamiętajmy, że działalność wielu placówek nadal jest wstrzymana, poszczególne sieci kin nie działają normalnie, natomiast niektóre kraje ponownie wprowadzają restrykcje w zakresie działania różnych ośrodków kultury.

Zachęcamy do sprawdzenia naszej recenzji „Czarnej Wdowy”.

Źródło: https://www.hollywoodreporter.com/movies/movie-news/black-widow-box-office-disney-milestone-opening-1234980531/

Tagi: box office Czarna Wdowa Marvel