Iza Łęcka Iza Łęcka 09.07.2021 08:58
PlayStation 5 Sony
1947V

PS5 jest już „zdecydowanym liderem rynku” w Wielkiej Brytanii. Zainteresowanie konsolą jest ogromne

Sony, Microsoft i Nintendo rywalizują o dominację na brytyjskim rynku, jednakże zgodnie z najnowszymi informacjami największą popularnością cieszy się PlayStation 5. Christopher Dring potwierdził wysoką sprzedaż wszystkich urządzeń.

PlayStation 5 i Xboksy Series X|S zadebiutowały w zeszłym roku, choć problem z dostępnością konsol miał niebagatelny wpływ na ich sprzedaż. W 2020 roku najchętniej kupowanym sprzętem w Wielkiej Brytanii był Nintendo Switch, tymczasem w ciągu ostatnich miesięcy na pozycji lidera uplasowała się inna propozycja.

Christopher Dring, redaktor naczelny GamesIndustry.biz, który systematycznie dzieli się danymi z brytyjskiego rynku, potwierdził, że w pierwszej połowie 2021 roku w UK sprzedano już ponad 1 mln konsol i to PS5 jest „zdecydowanym liderem rynku”. Na drugim miejscu znajduje się Nintendo Switch, ale Xboksy Series X|S „depczą po piętach” urządzeniu Big N.

Dziennikarz potwierdził również, że gracze kupili już o 25% więcej konsol w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku, lecz możemy przypuszczać, że rezultat byłby jeszcze lepszy – nadal sporą niedogodnością dla producentów i graczy są ograniczenia w dostępie do konkretnych modeli.

Dring szacuje, że do końca 2021 roku możemy być świadkami około 30% spadku sprzedaży konsol Nintendo rok do roku, jednak pomimo zmian będzie to drugi najlepszy rezultat Switcha w historii – w zeszłym roku niespotykany wcześniej wynik był niezaprzeczalnie efektem pandemii oraz premier nowych odsłon kilku kluczowych IP Japończyków.

Źródło: https://n4g.com/news/2428403/ps5-comfortably-the-market-leader-in-the-uk-with-sales-up-25-on-2020

Tagi: PlayStation PlayStation 5 ps5 Sony