Mateusz Wróbel Mateusz Wróbel 02.07.2021 15:08
Blue screen
1680V

Windows 11 bez popularnego "blue screena". Komunikat zostanie zastąpiony innym kolorem

Do sieci trafiła informacja mówiąca nam, że przyszli posiadacze Windowsa 11 będą musieli pożegnać się z "pokochanym blue screenem".

Windows 11 będzie dostępny jeszcze w tym roku w pełni za darmo. Niedawno pojawiło się wiele szczegółów dot. nowego systemu operacyjnego Microsoftu, więc jeśli je ominęliście, zerknijcie tutaj. Nie mówiono wtedy natomiast o tzw. "blue screenie", bo nikt nie sądził, że amerykańska korporacja postanowi go zastąpić czymś innym.

Niebieski komunikat informujący o błędzie - chociażby - podzespołów komputerowych nie pojawi się w Windowsie 11 w tej samej formie, ponieważ Microsoft zażyczył sobie zmienić tło na czarny kolor - niektórzy żartują, że jest to komunikat odpalony w "dark mode":

W moim odczuciu jest to trochę niezrozumiała decyzja, ponieważ nadchodzący wielkimi krokami nowy system operacyjny będzie wyróżniał się błękitnymi kolorami, do których czarny nie pasuje. Pomijając już fakt, jak znany i "lubiany" był "blue screen" przez osoby lubiące grzebać w swoich komputerach osobistych.

Źródło: Tom Warren

Tagi: blue screen win 10 Windows 11