Pathfinder Wrath of the Righteous z zaskakującą premierą na konsolach. Gracze zagrają jeszcze w 2021 roku

Gry
780V
Pathfinder Wrath of the Righteous z zaskakującą premierą na konsolach. Gracze zagrają jeszcze w 2021 roku
Wojciech Gruszczyk | 28.06.2021, 14:36

Pathfinder Wrath of the Righteous zmierzał oficjalnie wyłącznie na PC, ale właśnie otrzymaliśmy pozytywną wiadomość. Jeszcze w 2021 roku produkcja będzie dostępna również na konsolach – otrzymaliśmy wstępne informacje dotyczące debiutu.

Pathfinder: Wrath of the Righteous to izometryczny RPG rosyjskiego studia Owlcat Games, który za 66 dni zadebiutuje na komputerach osobistych. Premierę na PC przewidziano na 2 września 2021 roku – aktualnie była to jedyna zapowiedziana wersja.

Właśnie jednak otrzymaliśmy bardzo pozytywną wiadomość, ponieważ jesienią Pathfinder Wrath of the Righteous będzie dostępny również na konsolach. Tytuł wyląduje w pudełkach za sprawą nowej marki wydawniczej Prime Matter. Tak sytuację skomentował Oleg Shpilchevskiy, szef studia Owlcat Games:

„Jako twórcy gier zawsze chętnie udostępniamy nasze gry jak największej liczbie graczy. Otrzymaliśmy już wiele pytań od fanów i dzisiaj możemy wreszcie oficjalnie potwierdzić, że Pathfinder: Wrath of the Righteous trafi na konsole zarówno w wersji cyfrowej, jak i pudełkowej. Cieszymy się, że możemy kontynuować naszą współpracę z Koch Media i ich nową marką wydawniczą Prime Matter, dzięki czemu dostarczymy fizyczne wydanie do sklepów na całym świecie ”

Aktualnie jednak nie otrzymaliśmy ostatecznej daty premiery oraz konkretnych platform. Możemy jednak podejrzewać, że tytuł będzie dostępny na PlayStation 4 i Xboksie One oraz oczywiście PlayStation 5 i Xboksach Series X|S w ramach wstecznej kompatybilności.

Studio ogłosiło pozytywną wiadomość oraz opublikowało materiał wideo dotyczące Drezen – jest to podstawa fabuły Pathfinder: Wrath of the Righteous, ponieważ gracze zajmą się odbiciem fortecy:

„Gracze dowiadują się o mieście na początku gry, po rozmowie z ludźmi, którzy byli świadkami jego oblężenia i twierdzą, że są odpowiedzialni za jego upadek 70 lat temu. Królowa nakazuje bohaterom za wszelką cenę odbić fortecę. Na miejsce rozpoczęcia ataku duży wpływ mają wybory dokonywane przez graczy i rady, których posłuchają, a sama twierdza stale się zmienia, w zależności od wybranej Mitycznej Ścieżki i podejmowanych przez całą grę decyzji”.

Źródło: Informacja prasowa: Koch Media Poland

Komentarze (12)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper