Iza Łęcka Iza Łęcka 28.06.2021 10:22
Ubisoft logo
3808V

Ubisoft z wyższą ceną gry na pierwszym rynku. „Pomimo słabej sprzedaży produkcji Sony”

Ubisoft może już wkrótce zaproponować gry w wyższej cenie. Francuzi zbierają zamówienia przedpremierowe na Rainbow Six Extraction na pierwszym rynku w nowym standardzie cenowym. Wiadomość wywołała spory niepokój wśród graczy i sprzedawców.

Rainbow Six Extraction kupimy w Polsce za 259 zł, lecz ostatnie doniesienia sugerują, że francuski producent i wydawca rozpoczyna testowanie nowego standardu cenowego na pierwszym rynku. IGN India podało, że kooperacyjna strzelanka trafiła do sprzedaży, zdumiewając wielu klientów i sprzedawców.

Tytuły Ubisoftu były dotychczas dostępne za 3999 lub 3499 rupii indyjskich, co odpowiadało zachodniemu standardowi 60 dolarów za nową pozycję. Rainbow Six Extraction zostało natomiast wycenione na 4999 rupii – w tej samej kwocie Sony sprzedaje swoje tytuły debiutujące na PlayStation 5.

Wskazana cena została podana w sklepie Games The Shop, który jest zarządzany przez E-xpress, czyli oficjalnego dystrybutora gier Ubisoftu w Indiach. Co więcej, oferta pojawiła się w cyfrowej dystrybucji, co potwierdza, że nie jest to błąd.

Sprawa może się okazać niezwykle problematyczna dla indyjskiego rynku, gdyż klienci nie chcą kupować gier za 4999 rupii. Sytuację skomentował jeden ze sprzedawców:

„Returnal, Miles Morales i Demon's Souls, wszystkie sprzedały się słabo. Nikt nie chce płacić 4999 INR za grę i zamiast tego [klienci - przyp. red.] wybierają inne tytuły”.

Ubisoft dotychczas nie podwyższał cen nowych pozycji, jednak z czasem może to ulec zmianie. Rainbow Six Extraction miałby być nawet droższy od Battlefielda 2042 (4499 INR za wydanie na PS5/XSX|S), nowych produkcji Take-Two (4599 rupii) oraz Fantasy 7 Remake Intergrade (4799 rupii). Francuzi wyraźnie podążyli drogą Sony. Co ciekawe, popularne marki Ubisoftu, takie jak Assassin's Creed, Far Cry i Watch Dogs cieszą się ogromną popularnością wśród graczy z Indii.

Miejmy nadzieję, że decyzje producenta i wydawcy nie wpłyną na kolejne rynki, jednak warto przyglądać się jego następnym poczynaniom.

Źródło: https://in.ign.com/ps5/161495/news/ps5-game-prices-in-india-ubisoft-xbox-series-x-rainbow-six-extraction

Tagi: ceny ceny gier nowy standard cen Ubisoft