Iza Łęcka Iza Łęcka 24.06.2021 07:35
Abandoned
848V

Twórcy Abandoned współpracują ze studiem, które pomagało przy The Last of Us 2 i Death Stranding

Blue Box Game próbuje udowodnić brak wszelkich powiązań z Kojima Productions i Hideo Kojimą, dlatego opublikowane zostało drugie nagranie. Na filmie widzimy przedstawiciela studia Nuare zapewniającego, że jego zespół pomaga przy Abandoned.

Abandoned jeszcze nie doczekało się oficjalnej prezentacji, tymczasem Blue Box Game za sprawą licznych szalonych teorii jest nieustannie łączone z Kojimą. W obliczu coraz większego rozgłosu deweloperzy próbują udowodnić, że nie mają żadnych powiązań z Japończykiem, a kolejnym uzasadnieniem ma być zamieszczony na Twitterze film.

Kilka dni temu mogliśmy zapoznać się z wypowiedzią szefa Blue Box Game, natomiast na najnowszym materiale najprawdopodobniej widzimy jednego z pracowników studia Nuare, które pomaga przy stworzeniu Abandoned.

Nuare to firma outsourcingowa współpracująca i aktywnie wspierająca inne zespoły – twórcy realizują część powierzonych im w trakcie projektu zadań. Nie jest to małe przedsiębiorstwo bez historii, gdyż deweloperzy dołożyli swoją cegiełkę do takich pozycji, jak między innymi: Marvel's Avengers, Halo Infinite, Ghost of Tsushima, Spider-Man, Days Gone, Destiny 2, ale również... Death Strading.

Wcześniej Hasan Kahraman stwierdził, że jego małe studio korzysta z pomocy kilku zespołów zewnętrznych, by opracować poszczególne elementy gry. Podczas wywiadu z Jasonem Schreirem nie chciał ujawnić kompletnej listy firm, lecz jedną ze wskazanych było właśnie Nuare, które początkowo odmówiło komentarza do sprawy.

Źródło: Twitter: BBGameStudios

Tagi: Abandoned Blue Box Game Studios