Iza Łęcka Iza Łęcka 22.06.2021 10:52
Battlefield 2042
883V

Battlefield 2042 może otrzymać darmowy tryb? DICE szykuje się do kolejnych ogłoszeń

O darmowym wariancie rozgrywki w Battlefield 2042 słyszymy od kilku miesięcy, pomimo że DICE nie potwierdziło owego trybu rozgrywki. Studio nie zaprzecza plotkom, a wspomina, że w przyszłości otrzymamy więcej szczegółów.

Battlefield 2042 zadebiutuje bez kampanii fabularnej oraz trybu Battle Royale, gdyż szwedzcy deweloperzy skupiają się wyłącznie na rozgrywce multiplayer. Wiadomość o płatnych Przepustkach Sezonowych nie została dobrze przyjęta przez wielu graczy, którzy dostrzegają wysoką cenę gry.

Wspominając o nowym Battlefieldzie, informatorzy od kilku miesięcy mówią o bezpłatnym trybie, który jak dotąd nie został potwierdzony. Nie oznacza to jednak, że taki wariant nie nadciąga. Temat rozgrywki free-2-play został poruszony przez społeczność Battlefielda podczas imprezy EA Game Changers ujawniającej najświeższą odsłonę strzelanki.

Na ostatnim materiale YouTuber Lossy opowiedział o sytuacji, która miała miejsce w trakcie wydarzenia. Na pytania influencerów o rozgrywkę free-2-play przedstawiciel DICE nie odpowiedział zdecydowanie „nie”, lecz wspomniał, że „więcej ogłoszeń” pojawi się w późniejszym terminie. Część graczy oczekuje, że producent może szykować niespodziankę, która zostanie ujawniona w przyszłym miesiącu.

Nie brakuje opinii, zgodnie z którymi to właśnie Battle Royale mogłoby być wydane w formie free-2-play, jednak wariant zabawy zostałby udostępniony dopiero po premierze. Analogicznej sytuacji doświadczyliśmy w przypadku Call of Duty.

Źródło: https://mp1st.com/news/dice-vague-on-battlefield-2042-f2p-mode-says-more-announcements-coming-down-the-line

Tagi: Battlefield Battlefield 2042 DICE Electronic Arts